Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Seniorka uwierzyła fałszywej policjantce, straciła ponad 30 tys. złotych

72-latka z powiatu biłgorajskiego straciła ponad 30 tys. złotych. Kobieta uwierzyła oszustce podszywającej się pod policjantkę. Sprawą przestępstwa zajmują się policjanci.

Telefon od „policjantki”

72-letnia mieszkanka powiatu biłgorajskiego w poniedziałek około południa odebrała telefon od kobiety, która podszyła się pod policjantkę. Rozmówczyni przekonała seniorkę, że doszło do wycieku jej danych z dowodu osobistego i w związku z tym jej oszczędności są zagrożone. Nakłoniła 72-latkę do wypłacenia oszczędności i przekazaniu ich przelewem zagranicznym na wskazane w rozmowie dane. Niestety kobieta uwierzyła w fałszywą legendę i wykonała polecenia tracąc tym samym ponad 30 tysięcy złotych.

Pamiętaj, policja tak nie działa!

Przypominamy! Policjanci nigdy telefonicznie nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie proszą o przekazanie informacji o miejscu gromadzenia pieniędzy, ilości kont czy wysokość zgromadzonych środków. Nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie, przelaniu ich na inne konto czy o zaangażowanie naszych oszczędności do jakiejkolwiek akcji!

Powyższa sytuacja lub podobna do przytoczonej może przydarzyć się każdemu. Również naszym bliskim lub sąsiadom. Oszuści na swoje ofiary najczęściej wybierają osoby starsze ale nie tyko. Zdarza się, że dzwonią również do osób młodych lub w sile wieku. Tu nie ma zasady! Dlatego niezbędne jest budzenie czujności rodzinnej oraz sąsiedzkiej w celu zwiększenia bezpieczeństwa szczególnie osób starszych, samotnych czy prowadzących działalność. Podzielmy się wiedzą o sposobie działania sprawców z innymi, ostrzeżmy ich nim będzie za późno.

(fot. pixabay.com)

7 komentarzy

  1. Ciekawe. Policja nigdy nie informuje o prowadzonych przez siebie spraw. Jakieś 8 lat temu zgłosiłem dewastację mienia publicznego. Potem załatwiałem jakieś swoje sprawy. Przed bramą czekali już gołębiarze, których zgłosiłem bezczelnie zarządzali abym odwołał zeznania. Ciekawe kogo policja nie informuje o prowadzonych działaniach.

  2. Znowu „zagrożone oszczędności” i przelew na wskazane konto?????

  3. Prawdziwemu też nie powinna zaufać.

  4. Babcia - słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

    Najważniejsze, że oddała bardziej potrzebujacemu niz ona sama.
    Dobry z niej człowiek (choć głupi).

  5. A czym różni się fałszywy od prawdziwego i ten i tamten taka sama menda

  6. Brawo , cdn ….