690 680 960

Przedstawiali się za sprzedawców kwiatów lub pracowników budowlanych. Odpowiedzą za włamania i kradzieże (zdjęcia)

Policjanci z Lublina zatrzymali dwóch obywateli Gruzji, którzy mogą mieć związek z włamaniami do mieszkań i domów na terenie całego kraju. Sprawcy w marcu tego roku na terenie Bronowic zrabowali pieniądze i biżuterię. Pomimo, że zmieniali często swój wizerunek, kryminalnym z Lublina udało się ich zatrzymać.

Kryminalni z Lublina na terenie Wrocławia zatrzymali dwóch obywateli Gruzji w wieku 37 i 42 lat. Mężczyźni wpadli w ręce mundurowych po tym, jak wyszli z kantoru.

W aucie mieli blisko 200 tys. złotych i sprzęt do włamań

– W samochodzie ujawniono gotówkę w kwocie blisko 200 tys. zł. pochodzącą z włamań oraz biżuterię. Policjanci zabezpieczyli również ubrania, w których dokonywali włamań oraz narzędzia typu łomy i łamaki. Z ustaleń kryminalnych z KWP w Lublinie, którzy ustalili i rozpracowywali działania włamywaczy wynika, że sprawcy, aby dostać się do bloków często przedstawiali się za sprzedawców kwiatów lub pracowników budowlanych. Mężczyźni często też zmieniali swój wizerunek. 37-latek był poszukiwany czerwoną notą Interpolu za inne przestępstwa – relacjonuje nadkomisarz Andrzej Fijołek rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Włamania w Lublinie i na terenie całego kraju

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyźni włamali się do mieszkania na 7 piętrze w jednym z budynków na terenie Bronowic. Do zdarzenia doszło 29 marca w południe. Po splądrowaniu mieszkania odnaleźli schowane pieniądze w walucie polskiej oraz euro. Zabrali też biżuterię. Kiedy znajdowali się jeszcze w mieszkaniu, zostali nakryci przez kobietę, która przyszła do mieszkania swojego syna.

– Kobieta zauważyła, że wkładka zamka jest wyłamana jednak nie spodziewała się, że złodzieje są jeszcze w mieszkaniu. Jeden z nich widząc kobietę gwałtownie ją popchnął doprowadzając do przewrócenia. Obaj uciekli z łupem o wartości blisko 10 tys. zł. Na szczęście kobiecie nic poważnego się nie stało – wyjaśnia nadkomisarz Andrzej Fijołek.

Tymczasowy areszt dla podejrzanych

Jak ustalili lubelscy policjanci mężczyźni mają koncie inne włamania i kradzieże. Z ustaleń kryminalnych wynika, że obaj mogą mieć na koncie kradzieże z włamaniem do mieszkań i domów jednorodzinnych na terenie całego kraju. Obecnie sprawa ma charakter rozwojowy i prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Obaj mężczyźni decyzją Sądu Rejonowego Lublin Zachód w Lublinie zostali tymczasowo aresztowani. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia.

Przedstawiali się za sprzedawców kwiatów lub pracowników budowlanych. Odpowiedzą za włamania i kradzieże (zdjęcia)

Przedstawiali się za sprzedawców kwiatów lub pracowników budowlanych. Odpowiedzą za włamania i kradzieże (zdjęcia)

Przedstawiali się za sprzedawców kwiatów lub pracowników budowlanych. Odpowiedzą za włamania i kradzieże (zdjęcia)

(fot. Policja Lublin)

8 komentarzy

 1. W statystykach przestępstw popełnianych przez obcokrajowców gruzini są niekwestionowaną i nie zagrożoną ” elitą przestępczości”. Gruzini mają największy odsetek przestępców w stosunku do ilości osób danej narodowości przebywających w naszym kraju. Więc „zero” zdziwienia!

 2. Czy mamy jakieś statystyki wzrostu przestępczości odnośnie obcokrajowców w ostatnim czasie ? Tu odnośnie gruzinów? Bo z tego co obserwuję panoszą się bardzo mocno. Bo może warto żeby służby przyjrzały się kogo do nas wpuszczamy.

  • Odnoszę wrażenie, że służby najbardziej martwią się o bezpieczeństwo naczelnika, widzą wszystkich wodzów

   • Bolesław się wałęsa

    No i jeszcze radzieckiego agenta niemieckiego pochodzenia niejakiego helmüta,mimo że jest nikim to trza go ochraniać bo dostaje pogróżki

 3. To już kolejni Gruzini. Może czas pozbyc sie tego tałatajstwa z Polski

 4. Nie mamy na Was pomysłu.

 5. Gruzja, Mołdawia, U*aina i każdy „stan”, a ciemnemu ludowi wciska się ustami komendanta „głośnika-granatnika”, że wzrost przestępczości nie ma żadnego związku z napływem „uchodźców”.

 6. Nie na takich właśnie osobników wynaleziono szubienicę?

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.3269zł -0.22%
 • GBP 5.302zł -0.63%
 • EUR 4.6069zł -0.31%
 • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas