Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ściął betonową latarnię, trafił do szpitala. Kierowca audi był nietrzeźwy

Wczoraj w miejscowości Stróża pod Kraśnikiem pojazd osobowy uderzył w betonową latarnię powalając ją. Kierujący został przewieziony do szpitala. Mężczyzna w chwili zdarzenia był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło w czwartek rano w miejscowości Stróża koło Kraśnika. Służby ratunkowe przyjęły zgłoszenie, z którego wynikało, że auto osobowe uderzyło w betonowy słup na drodze krajowej nr 19.

Jak wstępnie ustalili policjanci, mężczyzna jadąc samochodem marki Audi od strony Kraśnika w kierunku Janowa Lubelskiego, na łuku drogi pojechał prosto przez chodnik, uderzył w skrzynkę rozdzielczą prądu wyrywając ją z podłoża, a następnie ściął masywny betonowy słup latarni. Ostatecznie pojazd zatrzymał się w przydrożnym rowie.

Po zbadaniu kierowcy alkomatem okazało się, że miał on w organizmie ponad pół promila alkoholu. 54-latek tłumaczył policjantom, że wracał od kolegi, gdzie spożywał wieczorem piwo, ale szczegółów samego zdarzenia nie pamięta. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, a funkcjonariusze dokonali oględzin pojazdu. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i prawo jazdy kierowcy. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.

(fot. Policja Kraśnik)

14 komentarzy

  1. szkoda słupa ,kolejna wiejska wsza

  2. Niestety przeżył.