Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rzeka Tanew wystąpiła z brzegów. Zalane są pola i drogi, woda podeszła pod budynki (wideo)

Wczoraj w nocy z brzegów wystąpiła rzeka Tanew. Jak nam przekazali nasi czytelnicy, woda na odcinku kilkunastu kilometrów zalała okoliczne tereny.

Wzrastający w ostatnim czasie stan wody w Tanwi sprawił, że rzeka wystąpiła z brzegów. Dzisiaj rano znacznie przekroczony był stan ostrzegawczy, do stanu alarmowego brakowało jedynie 7 centymetrów. Tymczasem hydrolodzy zapowiedzieli, że wody w rzece wciąż będzie przybywało.

Obecnie zalane są pola i łąki w okolicach miejscowości Osuchy w gminie Łukowa w powiecie biłgorajskim. Jednak woda niebezpiecznie zbliżyła się również do budynków, w tym mieszkalnych. Jak nam przekazano, sytuacja jest na bieżąco monitorowana i jeżeli zagrożone zostanie bezpieczeństwo mieszkańców, natychmiast podjęte zostaną odpowiednie działania.

Jednak nie tylko w tym rejonie województwa sytuacja hydrologiczna jest niepokojąca. Ostrzeżenie najwyższego, 3 stopnia, wydano dla zlewni rzeki Huczwy. Już teraz w Gozdowie w gminie Werbkowice przekroczony został stan alarmowy, a mowa jest o dalszym wzroście poziomu wody.

Stany ostrzegawcze zostały przekroczone również na rzece Wieprz w Krasnymstawie, Bug w Dorohusku oraz Krzna w Malowej Górze.

(wideo https://www.photopank.pl/)

2 komentarze

  1. Na jaką chorobę robi się takie wysokie nasypy i takie głębokie rowy.

  2. Czyżby to były niegdyś naturalne rozlewiska rzek?