Sobota, 13 lipca 202413/07/2024
690 680 960
690 680 960

Samochody na minuty znikają z kilku miast naszego regionu. Nie było nimi zainteresowania

Panek ogranicza swoją działalność w kilkudziesięciu miastach w całym kraju, również w naszym regionie. Ma to związek z niewielkim zainteresowaniem mieszkańców usługą.

Od maja firma Panek zmienia zasady związane z użytkowaniem samochodów ma minuty. Zlikwidowane zostaną niektóre strefy, w których można było pozostawiać i wypożyczać auta. W województwie lubelskim dotyczy to Biłgoraja, Kraśnika, Lubartowa i Łęcznej. Przedstawiciele Panka nie ukrywają, że powodem podjęcia takiej decyzji, jest nikłe zainteresowanie mieszkańców usługą.

Od października 2020 pojazdy można było pozostawiać i wypożyczać auta w 250 miastach i miejscowościach. Jednak analiza wykazała, że w niektórych z nich potencjał nie jest wykorzystywany, a w innych zapotrzebowanie znacząco wzrosło. Dlatego też, zgodnie z logiką, podjęto decyzję, aby zamknąć część stref i skoncentrować działania w tych najbardziej popularnych. Pojazdy, które się w nich znajdują, zostaną przeniesione do miast, gdzie zainteresowanie nimi jest znacznie większe.

Jeżeli chodzi o nasz region, to usługa CarSharingu, obejmująca początkowo jedynie Lublin, została rozszerzona również na Białą Podlaską, Biłgoraj, Chełm, Kraśnik, Lubartów, Łęczną, Łuków, Puławy, Świdnik oraz Zamość. Celem firmy było zapewnienie mieszkańcom swobody podróżowania po wprowadzeniu ograniczeń związanych z komunikacją kolejową i lotniczą.

(fot. Panek)

11 komentarzy

 1. jak w Kraśniku nie ma internetu to jak mieli wypożyczać autko przez apke?

 2. Mogły by z Lublina też zniknąć. Zajmują tylko miejsca parkingowe a jak już jadą to trzeba się nieźle pilnować bo oczywiście szybciej…kasa….kasa….minuty…..

 3. największym zainteresowaniem cieszyły sie wśród pijanych obcokrajowców rzygających przez okno samochodu

  • True i jeszcze wypożyczają je osoby, które nigdy w życiu nie posiadały prawa jazdy bo co to „Punka” obchodzi, kasa musi się zgadzać.

   • Aby założyć konto musisz zeskanować lub podać prawo jazdy. Jeżeli ktoś bez uprawnień takie konto założył, to dokonał oszustwa używając danych innej osoby.

 4. „Celem firmy było zapewnienie mieszkańcom swobody podróżowania po wprowadzeniu ograniczeń związanych z komunikacją kolejową i lotniczą”.
  Naprawdę? A ja głupi myślałem, że chodzi o zarabianie kasy…

 5. albo gimbusy albo naprute „studęty”

 6. I tak długo to chodzi.. przecież to się nie opłaca. Taniej taksówka wychodzi.

 7. BOLTY rządzą w Lublinie nie długo wygryza taxi, taniej to tylko piechotą:-)

 8. Lublin możesz w wzdłuż i wszesz piechotą obejść.

 9. Liczą sobie jak za przejażdżkę dorożką po centrum Karkowa, nie dziwne, że nie ma zainteresowania..

Z kraju

Sport