Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

63-latek odpowie za kłusownictwo. W jednej z rozstawionych siatek znaleziono martwego bobra

Policjanci zatrzymali 63-letniego mieszkańca gminy Ludwin podejrzanego o nielegalny połów ryb na rozlewisku połączonym z rzeką Tyśmienicą. Wewnątrz jednej z rozstawionych przez mężczyznę siatek, znaleziono martwego bobra.

Policjanci z Łęcznej w trakcie działań prowadzonych wspólnie z Państwową Strażą Rybacką ustalili, że 63-letni mieszkaniec gminy Ludwin zajmuje się nielegalnym połowem ryby na teren rozlewiska w pobliżu Tyśmienicy.

Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który na łodzi podpływał do rozstawionych więcierzy i siatek. Po chwili jedną z nich zaczął ściągać do brzegu. Kiedy stróże prawa podeszli bliżej zauważyli, że w siatce znajduje się zaplątany bóbr. Niestety, zwierzę było już martwe.

Funkcjonariusze zatrzymali 63-latka i zabezpieczyli narzędzia służące do nielegalnego połowu ryb w postaci więcierzy i siatek. Mieszkaniec gminy Ludwin usłyszał zarzuty z Ustawy o rybactwie śródlądowym i Ustawy prawo łowieckie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

10 komentarzy

  1. Widać jeszcze trochę a bobry będą tak samo na topie jak tewszystkie artykuły na lublin112 o wypadkach z udziałem BMW… Od kilku dni trwa lobby boberskie ?

  2. Dziś Dzień Bobra…

  3. Bóbr to ryba,smaczna chyba-jeszcze lepsza zupa z leszcza.

  4. Bóbr najlepszy u dziewuchy.

  5. Miejmy nadzieję, że to już ostatnie niedobitki kłusoli. Jeszcze z 10 lat i może to dziadostwo się skończy.

  6. To wielka strata.
    Za tego gryzonia powinien nagrodę dostać.

  7. Chyba w Lublin112 pracuje jakaś kochająca nietoperze i zarośla, bo wszystkie moje komentarze o nieogolonych bobrach wycięte.

  8. Ta 5 lat, 700zł grzywny + koszty sądowe 95zl i do domu

Z kraju