690 680 960

Kierowca opla jechał drogą ekspresową 207 km/h (wideo)

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie zatrzymali na drodze ekspresowej S17 kierowcę opla, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna miał na liczniku 207 km/h.

W minioną niedzielę funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie, podczas patrolu trasy S17, zauważyli szybko poruszający się samochód marki Opel.

Kierowca nie zwracał uwagi na ograniczenia prędkości i lewym pasem wyprzedzał kolejne pojazdy. Funkcjonariusze widząc niebezpieczną jazdę od razu dokonali pomiarów prędkości.

Jak się okazało, kamera w nieoznakowanym policyjnym BMW zarejestrowała prędkość 207 km/h. Pojazd w pierwszym bezpiecznym miejscu został zatrzymany.

Za kierownicą samochodu siedział 58-letni mężczyzna. Funkcjonariusze ukarali kierującego mandatem w kwocie 400 złotych oraz nałożyli na niego 10 punktów karnych.

(fot. wideo Policja Lublin)

36 komentarzy

 1. „Straszna”i wyjątkowo „dotkliwa ” kara ,te 400zeta .Na pewno zadziała prewencyjnie .Kompromitacja i tyle ,póki bedą takie śmieszne kary to wszelkiej masci rajdowcy nie uzywajacy mogu , bedą jezdzić po 200km/.h ,a co to za problem jak przy takiej predkosci pęknie oponka ,albo trafią na jakąś przeszkodę na jezdni …dla nićh zaden ,ale na pewno z tego nie wyjdą w calości

  • W sumie nie wiem co jest bardziej niebezpieczne:
   jazda po pustej ekspresówce 200 km/h, czy jazda po mieście z prędkością 70-80 km/h, gdzie są chodniki blisko jezdni, piesi, dzieci, zwierzęta i prawdopodobieństwo, że coś się nieoczekiwanego wydarzy jest moim zdaniem dużo większe, niż pęknięcie opony.

   No ale jakoś bardziej tolerujemy to drugie zachowanie, niż to pierwsze.

   Oczywiście nie pochwalam ani pierwszego, ani drugiego.

 2. Pomiary wykonywane w ten sposób są obarczone dużym błędem. Należy pamiętać, że prędkość zarejestrowana na filmie jest prędkością radiowozu. Prędkość radiowozu jest przypisywana nagrywanemu kierowcy, bo w założeniu policjant z dalmierzem w oku powinien zachować stałą odległość podczas pomiaru. Ale możemy ufać temu pomiarowi bo policjanci są uczciwi, nie popełniają błędów, zawsze przestrzegają prawa.

  A tak serio to są coraz bardziej bezczelni. Zawsze jeżdżę z zapiętymi pasami, a podczas ostatniej kontroli jaką miałem „miły” pan policjant chciał mi wmówić pod koniec kontroli, że jechałem bez zapiętych pasów. Teraz wideorejestrator to za mało. Należy jeszcze nagrywać wnętrze pojazdu a wysiadając najlepiej nagrywać telefonem. Duch PRL w policji wiecznie żywy.

 3. Konkurs.

  Ile litrów oleju na tym odcinku zeżarł silnik opla ?

  (można pomylić się o 5 litrów).

Kursy walut

 • USD 4.348zł 0.51%
 • GBP 5.3595zł -0.03%
 • EUR 4.7089zł -0.15%
 • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas