Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Są pierwsze prognozy wyników wyborów samorządowych. W naszym regionie wyborcy mocno poparli jedną partię

Z sondażu exit poll dla telewizji Polsat, TVN i TVP, frekwencja w wyborach samorządowych wyniosła 51,5 proc. Są też wstępne prognozy wyników do sejmiku w naszym regionie.

Punktualnie o godzinie 21:00 zamknięte zostały lokale wyborcze, tym samym możemy przedstawić pierwsze prognozy dotyczące wyników wyborów samorządowych. Jak wynika z sondażu exit poll przygotowanego przez Ipsos dla telewizji Polsat, TVN i TVP, w wyborach do sejmików województw zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość uzyskując 33,7 procent głosów. Nieco mniej, gdyż 31,9 procent głosów przypadło Koalicji Obywatelskiej, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Trzecia Droga z 13,5 procentem głosów.

Trzecia Droga zdobyła 13,5 procent poparcia, Konfederacja 7,5 procent, Lewica 6,8 procent natomiast Bezpartyjni Samorządowcy 2,7 procent. Pozostałe ugrupowania, które wystawiły swoich kandydatów, otrzymały łącznie 3,9 procent głosów.

Jeżeli chodzi o podział na województwa, to w 10 z nich triumfuje Koalicja Obywatelska a w pozostałych 6 Prawo i Sprawiedliwość. W naszym regionie widać zdecydowaną przewagę PiS, które uzyskało 46,7 procent głosów. Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska z wynikiem 18,9 procent głosów. Trzecie miejsce należy do Trzeciej Drogi – 15,2 procent głosów.

127 komentarzy

 1. A za chwilę będą blokować i utrudniać życie ludziom bo piss wprowadził zielony ład. Sorry, ale naprawdę są to osoby ograniczone umysłowo.

  • czy ty masz rozum czy makaron babci w głowie? Piś wprowadził zielony ład tak jak PO wprowadziła 800 plus

 2. Ciemnota ściany wschodniej jest ogromna.

 3. Widzę że rolasom tęskni się do komuny i powrotu do PGRów.

 4. Straszne zacofanie ściany wschodniej ale tak to jest jak się ma za wzór czarnosukienkowych.

 5. Ale wstyd. Zacofanie ogromne.

 6. Popieram Zuzę Faktycznie rolnicy są ograniczeni umysłowo, skoro dalej głosują na PiS który popierał i wprowadził Zielony Ład, Nie czytają , nie słuchają tylko tylko liżą .d, … PiS

 7. Nikomu nie ubliżam ale

  O widzę że uaktywniły się bezmózgi i trolle. Zielony ład mówicie że to PiS nie nie moi drodzy to po, lewaki – stare pierdziele komusze, trzecia noga głosowali za tym w UE. Dostaliście już prognozy rachunków za energię? Nie? A za gaz? Pożyjemy zobaczymy jak będziecie wyć za parę miesięcy. To jest wasza ślepota i tępota na ale cóż są ludzie i bezmózgi.

  • Sam jesteś bezmózgiem, skoro popierasz pis. Bierz się do roboty bo socjalu nie starczy na opłacenie podwyżki, jęczą tylko nieroby i nieudaczniki. Dobrze, ze Lublin obroniony przed pisowcami a wiochy niech dalej się ze złodziejami pisowskimi bratają.

  • a komisarz ds. rolnictwa wprowadzający zielony ład to niby nie z pis?

 8. I gdzie te pozostałe 50% mieszkańców, którzy mieli zagłosować przeciw ***. Woleli piwko obalić za 800+ niż pójść na wybory.

 9. Ludzie skąd w Was tyle jadu i nienawiści – czy nie wszyscy jesteśmy Polakami?

Dodaj komentarz