Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kiermasz Produktów Lokalnych cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Będą jego kolejne edycje (zdjęcia)

Liczni wystawcy oferowali wszystko, z czego słynie powiat. Było można wybierać wśród szeregu smakołyków i rękodzieła od miejscowych producentów.

Wspaniała, prawie już letnia pogoda sprawiła, że niedzielny Kiermasz Produktów Lokalnych, jaki zorganizowano w Kazimierzu Dolnym, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Na licznych, rozstawionych na rynku stoiskach, można było znaleźć to, z czego słynie powiat puławski i okolice.

Nie brakowało oczywiście znanych nawet w innych regionach produktów, które były wielokrotnie nagradzane na krajowych i lokalnych konkursach. Do tego doliczyć trzeba także szereg smakołyków i rękodzieła od miejscowych producentów. Jak podkreślano, wszystko to znakomicie odzwierciedla bogactwo smaków i aromatów tego regionu.

Wśród uczestników kiermaszu losowano też upominki. Tym razem szczęście najbardziej dopisało mieszkańcom Łodzi i Warszawy, jednak nie brakowało też nagrodzonych osób z innych regionów Polski.

Wszyscy ci, którym nie udało się odwiedzić dzisiejszego kiermaszu, będą mieli jeszcze wiele okazji, aby zapoznać się z jego ofertą. Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” wspólnie z Gminą Kazimierz Dolny i Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury zaplanowała w tym roku 19 takich wydarzeń. Portal lublin112.pl jest ich patronem medialnym, więc o kolejnych edycjach Kiermaszu będziemy wcześniej informować.

Dodaj komentarz