Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rządowe wsparcie trafiło głównie do gmin, w których rządzi PiS. Samorządy oburzone podziałem środków

Kiedy ogłoszono wyniki Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych okazało się, że wiele gmin oraz miast nie otrzymało nawet grosza. Szybko dostrzeżono, że samorządy, które otrzymały wsparcie, w większości są rządzone przez PiS.

56 komentarzy

 1. Był czas przywyknąć jak mawiał klasyk.Wczesniej słyszeliśmy „ch@*% z Polską wschodnią „a teraz część gmin dostała jakieś pieniądze,czyli jest progres.Jeszcze ze dwie kadencje jakichkolwiek rządów i wszyscy będą mieli po równo.Nic albo wszystko,ale raczej nic.Taki mamy klimat.

 2. Było sobie wygrac wybory, a nie walczyc z pisem ćwoki

 3. Jeszcze nie widziałem takiej inwestycji w Lublin jak teraz. Drogi i tory zapomniane przez dziesięciolecia, są w budowie. Połączenie drogowe z Warszawą wykonane, na Opole także, do Rzeszowa w budowie. To coś ważniejszego niż świecidełka na fontannie. Podpisano umowę na projekty modernizacji Zalewu Zemborzyckiego, która pochłonie około 500 mln złotych. Czy miasto cokolwiek robiło w tym kierunku?

  • cos nie kojarzę ale od kiedy miasto Lublin jest odpowiedzialne za inwestycje poza miastem typu: droga do Warszawy czy Rzeszowa

 4. jakbym czytał tęczową trybunę ludu – za mało oszczędzaliście

 5. Z której strony byś nie wjechał do Lublina to wiesz że jesteś w mieście bo musisz zwolnić do 50 tki bo inaczej kola pourywasz

 6. I słusznie że nie dali.
  Potem będzie chwalenie się czego to „ONI” nie zrobili z ekonomistą na czele.
  Może do dewelopera trzeba się zgłosić? Może pomoże?
  Ulice dziurawe , kanały pozapadane co pięć metrów , stadion stoi pusty, tylko koszty generuje, lotnisko ledwo zipie, fontanna robi za myjnie dla żuli, miejsc parkingowych jak na lekarstwo.
  Tylko budynków i biurowców coraz więcej…

 7. Niech sobie łaskawy Żuk przypomni za czyich rządów powstał tz. podział kraju na Polskę A i B.
  Jakoś wtedy u Tuska nie interweniował by ten stan zmienić.
  Poza tym czego oni się spodziewali? Plując na rząd oraz wspierając lewackie strajki i uliczne burdy liczyli na łatwą kasę? Śmieszne.
  Znając życie, to pewnie zaraz wyślą delegację do Brukseli by się mogła poskarżyć germańcom i holenderskim ćpunom.

  • Czyli potwierdzasz, że PiS dzieli na Polskę A (zwolenników) i Polskę B (przeciwników)? Może w końcu zrobiliby coś dobrego dla wszystkich obywateli? Tacy niby katolicy…

   • Nie PiS zaczął dzielić tylko ryży z Brukseli, bo zorientowali się że im koryto zaczęło odjeżdżać od ryja. Przypomnij sobie co o naszym regionie i jego mieszkańcach (czyli tobie też) mówił jego minister skarbu Karpiński.

    • Jakie ma znaczenie kto zaczął dzielić? PiS nadal dzieli obywateli. Jedyna różnica, że to nie jest podział na Polskę A(zachód) i B(wschód) tylko zwolenników i przeciwników PiS. Niszczą gospodarkę kupując głosy socjalem. Nie mają pojęcia jak rządzić, aby kraj się rozwijał. Potrafią jedynie siać propagandę w TVP i obsadzać rady nadzorcze znajomymi i wiernymi partii. No i jeszcze płaszczyć się przed Kościołem… Za pieniądze z 500+ już dawno mielibyśmy elektrownię atomową. Zamiast tego mamy prawie 4% podwyżki za prąd + opłata mocowa dla gospodarstw (ok. 12-120zł rocznie zależnie od zużycia) a dla firm 7gr/kWh. Nowe podatki od stycznia w czasie kryzysu i podwyżki obecnych. Dobra zmiana.

     • Co ty bredzisz bzdury??? Kto rozsprzedał i zniszczył naszą gospodarkę? PiS??? Nie wiem co ty bierzesz i ćpasz ale powinieneś to rzucić. Zapytaj swojego ryżego jak chętnie za bezcen oddawał Niemcom, Holendrom, Żabojadom itp. nasze fabryki, przetwórnie i zakłady przemysłowe. Te które nie udało się sprzedać szły do likwidacji. Poza tym śmiejesz się z 500+, a jakbyś chociaż trochę jeździł po europie a nie siedział w swojej dziurze to byś wiedział że wszystkie kraje europejskie płacą na swoje dzieci tylko u nas wcześniej te pieniądze zamiast dać ludziom to kradło PO. Już chyba zapomniałeś jak za Tuska benzyna skoczyła na 7 zł a gaz kosztował prawie 3 zł. W twoim przypadku może płacisz więcej bo więcej zużywasz prądu, zaś w moim przypadku płacę minimalne pieniądze, a rząd mi jeszcze do tego dokłada. Można? Można.
      W kwestii dzielenia na Polskę A i B to odniosę się krótko że ta Polska A to są ci co chcą być poniżani i lubią być dymani przez Zachód, a ta Polska B to są ci którzy takich metod nie akceptują i tyle w temacie.

      • Widzę, że mocno wierzysz propagandzie sukcesu PiS. Na pewno PO kradło i dlatego nikt jeszcze nie siedzi. Słabo spisuje się prokurator Ziobro 🙂 Na razie to PiS uwłaszcza się na majątku państwowym, marnując pieniądze bez konsekwencji (Sasin 70mln, Szumowski na respiratory, szpital narodowy dla zdrowych), zatrudniając rodzinę w spółkach skarbu państwa, łamiąc prawo. Ale tego w TVP nie powiedzą. 500+ to pusty pieniądz. Psujący gospodarkę, a wzrostu urodzeń też nie ma. Rząd aby mieć na wypłaty musi wprowadzać nowe podatki i podwyższać obecne. Okradając w ten sposób pracujących obywateli. Pomyśl trochę dalej niż czubek własnego nosa. Może i mało za prąd płacisz, a rząd Ci dopłaca, ale za te podwyżki i tak zapłacisz. Kupując produkty w sklepie, bo firmy koszty przerzucą na klientów. I nie obchodzi mnie co kiedyś PO robiło. Teraz rządzi PiS i nadal niszczy gospodarkę, obywateli i system prawny. Orlen niczym rosyjski Gazprom kupuje lokalną prasę. Na pewno w kupionych gazetach znajdzie się obiektywna krytyka działań rządu 🙂 Dzięki PiS-owi skończymy jak Białoruś/Rosja a może i Korea Północna bo w takim kierunku zmierzają ich działania.

       • obyśmy nie skończyli jak we Francji, Niemczech, Szwecji
        bo kto będzie bronił tych kobiet
        Muslimy im zrobią z tyłka jesień średniowiecza

        • Ze skrajności w skrajność… A może tak w końcu będzie normalnie w kraju? Bez dążenia do zamordyzmu(PiS) i propagowania LGBT i uchodźców( lewica)?

 8. podobno LuxVeritatis przejmie większościowy pakiet w AGORA SA

 9. Co platformersy lewackie , niech wam unia dołoży , najpierw plujecie jadem na wszystkich co się z wami nie zgadzają a potem wyciągacie ręce po kasę ???? Już zapomnieliście bydlaki jak kasę PO dzieliło ???? Na Polskę B pieniędzy nigdy nie było …Brawo PiS !!!!!!!

  • Nie wiem skąd ten zachwyt nad PiS-em. Wciskają na kierownicze stanowiska rodzinę/znajomych. Kłamią cały czas… Sam Prezydent i Premier niedawno mówili, że wirus w odwrocie, że w październiku będzie wypłaszczenie… że państwo jest przygotowane. A jak jest to widać… Zapewnili sobie bezkarność przepychając szybko ustawy „covidowe”. Nasyłają policję na niezadowolonych obywateli. Spółki skarbu państwa przejmują lokalną prasę, wykupują upadające hotele… PRL bis.

  • A teraz masz na Polskę B? Przecież Lublin nie dostał pacanie.

 10. I kogo to dziwi? Tak wygląda Państwo Narodowe w wykonaniu PiS.

Z kraju