Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jest ważna decyzja w sprawie szpitala tymczasowego w Lublinie

Pod koniec przyszłego tygodnia szpital tymczasowy w Lublinie będzie gotowy do przyjęcia pacjentów. Na początek w placówce uruchomionych zostanie 66 łóżek.

W czwartek wojewoda lubelski ogłosił ostateczne decyzje w sprawie uruchomienia szpitala tymczasowego w Lublinie. Placówka, która powstała w halach Targów Lublin rozpocznie działalność 19 grudnia. Jak podkreślił Lech Sprawka, jest to ostateczna data pełnej gotowości do przyjęcia pacjentów.

Obecnie usuwane są usterki oraz niedopatrzenia, będące wynikiem odbiorów, jakie zostały przeprowadzone w ubiegłym tygodniu. Sprawdzana jest też aparatura oraz instalacje, aby wszystko działało tak jak powinno. W przyszłym tygodniu rozpoczną się szkolenia personelu. Na początek w placówce uruchomionych zostanie 66 łóżek: 56 na oddziale wewnętrznym covidowym i 10 na oddziale respiratorowym.

Jak tłumaczył wojewoda, służby sanitarne spodziewają się, że w najbliższym czasie liczba zakażeń może się utrzymywać na obecnym poziomie, jednak niewykluczone są też wzrosty. Jako przyczyny wskazano zwiększoną mobilność społeczeństwa w okresie przedświątecznym, w tym efekt niedzieli handlowej.

W szpitalach na terenie województwa lubelskiego obecnie jest hospitalizowanych 1253 pacjentów covidowych. Porównując to z ubiegłym tygodniem, zajętych jest o 70 łóżek mniej. Szpital tymczasowy maksymalnie będzie mógł pomieścić około 500 pacjentów.

(fot. UW)

14 komentarzy

 1. Jedyny sens tej „placówki” będzie taki, że wyśle się tam wszystkich „kaszlących” a szpitale wreszcie zajmą się leczeniem poważnie chorych np. po zawałach itp. a NFZ wreszcie obniży stawki za pacjentów „COVID” aby szpitalom przestało się opłacać brać tylko na odziały „covidowców”

  • Jedyną tragedią tej „placówki” będzie to że osoba chora np.na serce u której zdiagnozowano Covid -19 zamiast trafić na kardiologię trafi tutaj i nie będzie leczona kardiologicznie tylko na COVID-19 i z tego powodu umrze.

 2. Skąd oni teraz znajdą teraz „klientów” do tego szpitala za grube miliony 🙂

  • A do czego klient? Tego typu szpital płacone ma za łóżko oraz respirator. Logiczne więc, że najbardziej opłaca się, aby „szpital’ był pusty. Nikomu nie zależy na pacjentach, a na łóżkach. Podkreślają to głośno pajace z Wiejskiej.

 3. A jaki jest cel otwierania tego „szpitala” i innych tymczasowych? Kasa,kasa i tylko kasa dla pociotków pisu i znajomych!!!

 4. lepiej późno niź wcale ,ale w TVP ogłoszą sukces wcześniej ludzie umierali nie doczekali się miejsc w szpaitalu ja czekałem dobę z 41 st. to i tak niewiele nie wszyscy mieli tyle szczęścia jak ja , znałem takich co nie doczekali .

 5. to jest jakaś paranoja
  ale lepiej mieć gotowe szpitale tymczasowe bo zaraz UBorys UBudka i Szajbus-Wielbłont będzie lamentować że nie ma a powinny być

 6. Zakład uśmiercania

 7. Mieczysław Krab operator działa Krab

  Obecnie nie są to „szpitale tymczasowe”, lecz „szpitale zapasowe”. Oznacza to ni mniej ni więcej, że zostaną owe misie na miarę naszych czasów już na stałe. Pytaniem pozostaje, kto jest rzeczywistym beneficjentem ogromnych transferów finansowych, jakie są wysyłane na owe studnie bez dna.

 8. „Obecnie usuwane są usterki oraz niedopatrzenia, będące wynikiem odbiorów, jakie zostały przeprowadzone w ubiegłym tygodniu. ” Jak można odebrać coś i się pod tym podpisać skoro ma usterkę i niedopatrzenie ?

 9. zaczela sie zwala na gieldach papierow wartosciowych-na 99% jestem pewny ze dzis bedzie mega przyrost zakazonych na wykresie MZ i nastepny tydzien -to bedzie kontynuacja przyrostow zakazen ale moze sie myle.po prostu tak obstawiam.ropa w dol -gieldy w dol-dolar w gore i przyrost zakazen.

 10. Ilość osób zainfekowanych od początku plandemii: 1115201
  Ilość ozdrowieńców: 815356
  Ilość osób zainfekowanych na dzień DZISIEJSZY: 299845 co stanowi 0,79% społeczności naszego kraju.