Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rusza operacja „Silne Wsparcie”. Terytorialsi będą obecni na terenach objętych stanem wyjątkowym

Na terenach objętych stanem wyjątkowym będzie można spotkać żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Będą oni informowali mieszkańców, co zrobić w sytuacji zagrożenia.

Rusza operacja „Silne Wsparcie”, w którą zaangażowani zostali Terytorialsi. Żołnierze będą obecni na terenach objętych stanem wyjątkowym.

Jak poinformował w czwartek po południu Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, żołnierze będą informowali mieszkańców terenów objętych stanem wyjątkowym ,co zrobić w sytuacji zagrożenia. Pomogą również samorządom w ochronie systemów informatycznych. Będą także, przez całą dobę, patrolować miejscowości w pasie przygranicznym.

Stan wyjątkowy obejmie 183 miejscowości (115 w woj. podlaskim i 68 w woj. lubelskim) bezpośrednio przylegających do granicy z Białorusią. Będzie miał głębokość do 3 km.

(fot. MON)

21 komentarzy

  1. Apostazy Pierdółko Pierwszy (i ostatni)

    Dobrze więc się stało, że nasi, pożal się Boże, „misjonarze” wrócili z Afganistanu, by ewentualnie bronić Ojczyzny, a nie Afgańczyków, którzy przecież mogą się sami, między sobą wystrzelać, albo wyrżnąć (niepotrzebne skreślić).

    • Sorry, ale dla mnie wychowanego w Polsce, w wierze katolickiej ważne jest każde życie.
      Nie ważne czy to Afgańczyk, Białoruski, Ukrainiec, Żyd, afrykański czy amerykański murzyn, latynoski mulat, Azjata czy Eskimos. Za każdego człowieka, za każdą rodzinę byłbym gotów walczyć, ale walczyć z kimś kto chce odebrać życie, a nie z tym kto zagraża jakiejś idei, frakcji, kabzie, programowi czy co najgorsze urażonym ambicjom.

Z kraju