Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rozporządzenie wojewody lubelskiego dotyczące ograniczenie używania petard i fajerwerków

W najbliższą sobotę, 26 grudnia wejdzie w życie rozporządzenie wojewody lubelskiego Lecha Sprawki w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa lubelskiego.

Rozporządzenie wojewody lubelskiego Lecha Sprawki zostało wydane w celu ochrony życia, zdrowia i mienia osób oraz zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego.

Zakaz używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie województwa obowiązuje od dnia 26 grudnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r. – z wyjątkiem 31 grudnia 2020 r. do godz. 19.00 i 1 stycznia 2021 r. od godz. 6.00.

– Apelujemy, aby używanie wyrobów pirotechnicznych odbywało się z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa dla życia, zdrowia ludzkiego, mienia i środowiska naturalnego, a w przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia – jedynie pod bezpośrednim nadzorem osoby sprawującej władzę rodzicielską lub opiekę – czytamy w apelu wojewody.

Należy pamiętać, że przepisów rozporządzenia nie stosuje się do pokazów pirotechnicznych organizowanych przez podmioty zawodowo trudniące się tego typu działalnością oraz do podmiotów uprawnionych do korzystania z materiałów pirotechnicznych na mocy odrębnych przepisów.

Wszelkie naruszenia zakazu podlegają karze grzywny wymierzonej na zasadzie i trybie określonym w Kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia.

(fot. archiwum)

46 komentarzy

 1. Ja już kupiłem i zaczynam odliczyć ! To u mnie taka stara świecka Tradycja która jak wiadomo narodziła się w Gdańsku !

 2. Przepis bardzo dobry,tylko raczej nikt go nie będzie przestrzegał…

  • Jest przepis o nieprzekraczaniu prędkości, ale raczej mało kto przestrzega. Podaj powód, dla którego ten przepis jest lepszy od tamtego.

 3. Ja w sylwestra zamierzam się naj….c na maxa i wyjść na ulicę by poszukać patrolu i go obzygac.
  Znajdę się na komendzie a potem na izbie wytrzeźwień ale bez dokumentów,i nie podam swoich danych bo będę nietrzeźwy.
  A to że nie pracuję i jestem alkoholikiem to już inna bajka,mam na to papiery od lekarza.
  I ten zakaz może mnie nie obchodzić bo tak!!

  • Jak znajdziesz dobry patrol, to wszystko wyśpiewasz, a potem dłuuugo będziesz leczył opuchlizny.

   • Jak nie będę trzeźwy to raczej nie zaśpiewam im.
    Prędzej obrzygam ich a na komendzie mnie znają i wiedzą że jestem alkoholikiem osiedlowym i nic mi nie zrobią, wsadzą na izbę na 24 i ty zapłacisz za to….z własne kieszeni,nie ja.
    Bo nie pracuję i komornik nie ma z czego ściągnąć.

 4. Można walić od 19 do 6 rano…

 5. W Sylwestra można !

Z kraju