Kierujący ruszył w pogoń za odjeżdżającym ciągnikiem. Pojazd przejechał bez kierowcy około kilometra (wideo)

Ciągnik bez kierującego przejechał niemal kilometr. Pojazd „uciekł” 36-latkowi po tym, jak odpalił go na „krótko”. Jak się okazało mężczyzna był pijany, w organizmie miał ponad 2,2 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Krupe w powiecie krasnostawskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie od dziennikarza lokalnego tygodnika, że po polu jeździ ciągnik bez kierowcy.

Policjanci ustalili na miejscu, że 36-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw odpalał ciągnik „na krótko”, nie wiedząc, że ma on włączony trzeci bieg. Po uruchomieniu ciągnik z podpiętą przyczepą ruszył i zaczął przemieszać się w kierunku pól.

Mężczyzna zaczął biec za ciągnikiem, ale nie mógł go dogonić. W rezultacie traktor przejechał bez kierowcy około 1 kilometra. W trakcie jazdy przerwał siatkę przeciwśniegową, przejechał przez rów gdzie urwał się zaczep przyczepy. Następnie ciągnik przeciął drogę wojewódzką nr 812 i wjechał na pole, gdzie zaczął jeździć w kółko.

Po pewnym czasie mężczyźnie udało się dogonić ciągnik, wsiadł do niego i zaczął jechać w kierunku miejsca zamieszkania. Po przejechaniu drogi wojewódzkiej został zatrzymany przez krasnostawskich policjantów. Jak się okazało, 36-latek miał w organizmie ponad 2,2 promile alkoholu. W przeszłości zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.

(fot. wideo Policja Krasnystaw/Nagranie udostępnione dzięki życzliwości „Super Tydzień Chełmski”)

Zobacz również

29 komentarzy

 1. Alfons kaczynski

  Ale nie jechal to niby za co go karac?😂😂😂😂😂😂

 2. Widzicie jak Pis niszczy polsko wieś? Gdzie jest Kołodziejczak kiedy jest naprawdę potrzebny! Wskoczyłby na traktór i zaraz by zatrzymał!

  • Dajcie chłopu spokój, nie przekroczył prędkości, nie siedział za kierownicą będąc pod wpływem. Istnieje na to jakiś przepis prawa – pytanie do eksperta Frania.

 3. Grześ przez wieś

  Dobra maszyna jak przez taki rów przejechał i nie zgasł.

 4. Nic, tylko puścić filmik w przyśpieszonym tempie, jak ciągnik ucieka przed właścicielem i melodia z „Benny Hilla”.

 5. Ukarać chłopa za to że mu się QŃ zbrykał? czytaj spłoszył.

 6. … to Tesla i Musk mogą się uczyć !!! … zero dymu i bezkolizyjnie … tylko czego jezdził w ” lewo ” ?!

 7. Nie wiem z czego te drwiny. Chłop pierwszą dawkę szczepionki przyjął to i skutek uboczny był nie mniej jednak kontrolę odzyskał. Niby każą się szczepić ale potem za to ścigają. No jak tuż żyć?

 8. No i to jest policja! To jest sukces! To jest zagrożenie! Zamknąć pijaka niech gnije we więźniu! To nie Ukrainiec co tłukł gościa młotkiem i przypalał żelazkiem. Oooo .. ten się nie wywinie…. Bandyta jeden…

 9. Widocznie mały biedny traktorek miał już dosyć swego pana traktorzysty chlejusa. Skorzystał z okazji i dał dyla. Niepotrzebnie pan traktorzysta wracał nim przez drogę publiczną. Na polu policja figę by mu zrobiła.

 10. Bunt maszyn

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska
Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka