690 680 960

Rozkopią ruchliwe skrzyżowanie. Kierowców czekają objazdy

Na tydzień zamknięte dla ruchu pojazdów zostanie skrzyżowanie na Kośminku. Prowadzony tam będzie kolejny etap prac związanych z przebudową sieci ciepłowniczej.

Od miesiąca kierowcy poruszający się ul. Wilczą w Lublinie napotykają na utrudnienia w ruchu. W związku z przebudową sieci ciepłowniczej zamknięty jest jeden pas jezdni na odcinku od ul. Asnyka do ul. Wyzwolenia. Niebawem wykonawca rozpocznie kolejny etap prac, w wyniku czego wystąpią duże problemy z przejazdem.

Od poniedziałku 12 września nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu pojazdów skrzyżowania ulic: Długiej, Wyzwolenia oraz Wilczej. Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zapewnia jednak, że pozostawiona zostanie możliwość wjazdu z ul. Wilczej w ul. Długą oraz skrętu w prawo z ul. Długiej w ul. Wilczą.

Objazd wyznaczony został ulicami: Długą, Dywizjonu 303, Kunickiego oraz Mickiewicza. Prace mają potrwać do soboty 17 września.

Realizowany przez LPEC projekt ma na celu zmniejszenie strat ciepła powstających w procesie przesyłania i dystrybucji ciepła. To z kolei zapewni zmniejszenie zużycia energii pierwotnej oraz emisji gazów cieplarnianych. Dodatkowymi korzyściami ma być poprawa bezpieczeństwa i niezawodności dostaw ciepła do mieszkańców oraz lepsza jakość powietrza w Lublinie i okolicach.

(fot. Google Street Viev)

6 komentarzy

 1. Po raz kolejny tytuł artykułu sugerujący, że drogami poruszają się wyłącznie kierowcy. Ale i tak jest postęp, bo w drugim zdaniu jest mowa o ruchu pojazdów, a nie tylko o ruchu samochodów.

  • Jak kiertujesz rowerem to też jesteś kierującym. To znaczy Ty nie jesteś, bo trójkołowiec na plastikowych kółkach nie wlicza sie w ten przedział.

 2. Znowu rozkopią a później ułożą pseudoasfalt… I tak przy każdym remoncie… Skoro dało się zrobić nowy ładny asfalt to dlaczego po remoncie kładą byle co i byle jak żeby po pierwszej zimie były doły i dziury?

 3. Ratownik z polowania

  Prosze redakcje o korekte informacji. Juz teraz wjazd i wyjazd z ulicy Wilczej jest niemozliwy, zastawiona odcinek ulicy zakazem wjazdu za roboty drogowe na obu kierunkach. Do tego nieprawidlowo zaparkowane samochody przy skrzyzowaniu Kosmonautow – Dluga, ustawiono tam tez kilka znakow(roboty drogowe?) oraz waska uliczka z Dlugiej do Krasickiego powoduje ogromne utrudnienia w wyznaczonym objezdzie. Zaznaczam rowniez ze skrzyzowanie o ktorym mowa w artykule jest glowna arteria wyjazdowa dla karetek pogotowia. Nie musze zaznaczac ze bez watpienia wydluzy to czas dojazdu do pacjentow mieszkajacych w tamtych rejonach Lublina i nie tylko. Brawo LPEC – na Filaretow po waszych robotach sprzed kilku lat po kazdym deszczu robi sie „lawina” blota na calym chodniku oraz ulicy.

 4. Pisane na kolanie

  Ale podobnie jest z ulicą Wyzwolenia gdzie podaje MPWiK prowadził remont magistrali widnej i po tych robotach został uszkodzony nowy jednolity asfalt Obecnie w łączeniach nawierzchni są szczeliny które już po tej zimie powstaną dziury. A co do wyjazdu karetek Kto teraz myśli o zdrowie Polaków wystarczy posłuchać ministra co opowiada a jaka jest rzeczywistość

Kursy walut

 • USD 4.2234zł 0.19%
 • GBP 5.2146zł 0.14%
 • EUR 4.5294zł 0.11%
 • CHF 4.6758zł 0.27%

Polub nas