Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Rekordowy sierpień w Porcie Lotniczym Lublin. To był najlepszy wynik od otwarcia

47828 pasażerów obsłużył w sierpniu Port Lotniczy Lublin. To najlepszy wynik w dziesięcioletniej historii lotniska. Wpływ na wyraźny wzrost liczby podróżnych miał nie tylko powrót do normalnego latania, ale także wyjątkowo bogata siatka połączeń wakacyjnych.

– Największy ruch na lotniskach przypada na okres wakacyjny, kiedy do regularnej listy połączeń dołączają loty czarterowe. To wtedy pasażerowie chętnie ruszają na zwiedzanie Polski i innych krajów, co ma swoje odzwierciedlenie w statystykach. Sierpień był niezwykle udany dla naszego portu lotniczego. Obsłużyliśmy blisko 48 tysięcy pasażerów, co jest historycznym rekordem w działalności lotniska. Cieszymy się, że przypadający w tym roku jubileusz 10-lecia lotniska możemy świętować świetnym wynikiem – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Operacji lotniczych w sierpniu było 448, pasażerów obsłużono 47828. Rekordowa frekwencja to zasługa m.in. bardzo dobrze przyjętych przez mieszkańców Lublina i regionu rejsów w ramach akcji Lato 2022. W tym roku na wakacje z Lublina, które reklamowano jako wylot nad cztery morza, można było polecieć do tureckiej Antalyi.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również połączenia obsługiwane przez linię lotniczą Wizz Air do chorwackiego Splitu oraz Burgas w Bułgarii nad Morzem Czarnym. Podobnie jak loty do Gdańska. Dlatego rejsy z Lublina do Trójmiasta w wakacje były wykonywane przez dwóch przewoźników – Ryanair i PLL LOT. Wszystkie rejsy miały bardzo wysokie wypełnienie samolotów. Rekordzistą było Burgas, dokąd latały samoloty wypełnione w ponad 95 %.

Na coraz większe zainteresowanie lotami z lubelskiego lotniska wpływ ma także dotychczasowa siatka połączeń regularnych. Bez względu na czas największym zainteresowaniem cieszą się niezmiennie loty do Londynu, które oferuje dwóch przewoźników, Oslo i Eindhoven.
Trwają rozmowy na temat jesiennej siatki połączeń, nowych destynacji i kolejnych wakacji. Są już pierwsze efekty. Od czerwca 2023 roku do siatki połączeń z Portu Lotniczego Lublin dołączają loty na grecką wyspę Rodos. Wycieczki sprzedaje już biuro podróży Rainbow.

(fot. lublin112.pl)

26 komentarzy

 1. jaki wynik!? że co zamiast zamiast 5 mln strat miesięcznie było ” tylko” 3 mln;) ! to lotnisko to jeden wieki niewypał megalomania rządzących pełowców! wydali setki mln zł na coś co nigdy ani zł zysku nie przyniosło ! i nie przyniesie! a my podatnicy za to płacimy!

  • A 70 milionów Sasina ci nie przeszkadza? A dwa miliardy na szczujnie TVP?

   • Pusty jesteś jak wyborcy peło.

   • A 200mld ukradzione z OFE to pikuś Mówisz TV Polska jest szczujnią to co powiedzieć o niemiecko- rosyjskim TVN i Polsat?

   • A co mu tam, z Polaków już wydoili ile się dało to teraz Niemcy nam dadzą za II wojne reperacje, Po Niemcach pewnie przyjdzie czas na Ruskich za 50 lat komuny, a potem razem, Nimcy, Ruscy, Austria i Węgry za rozbiory. Nie wspominając już o Izraelu. A na koniec Cała Europa i USA, za to że nas oddali Ruskim komuchom po II wojnie. A jak i to się skończy, to Chińczyków za Wuhan i koronkę.

   • przepraszam bardzo ale dlaczego te 70 baniek przepadło? Bo pełowcy byli obs.. rani że ich kidawka wpadka błońska ma 3% poparcia i zaczeli straszyć „kopertami śmierci” ! w czasie korony świrusa ! więc tak naprawdę to wina pełowców! A nie pamietasz jak komruski wtopił w referendum „JOWY” 100 mln zł gdzie frekwencja wyniosła 6 % ! i co? i nic ! przegrał z kretesem! a media trąbiły że ma 70% popracia! hehe więc tak czy siak publiczna kasa grube mln/ mld rozchodzi się na prawo i lewo :/ i nikt nie ponosi żadnej odpowiedzialności! p.s nie jestem pisiorem!

    • Może nie jesteś ale piszesz jak PiS-ior. Nie przeszkadza ci, że rząd cię [***] codziennie?

     • pewnie że przeszkadza i to bardzo! ale jak jechać to równo po wszystkich ,a nie ” ale oni kradną więcej” ! takie odbijanie piłeczki! zamiast piętnować POprzedni nie’rząd i wytykać im mld przekręty to się ich wybiela albo nic nie mówi! a mam pytanie panie wędkarz czy bierzesz :+500 + 300, wakacyjnie? a może 13/ 14 emeryturkę od „pisorów”? pewnie tak! i to się nazywa HIPOKRYZJA!

  • A jak tam PiS-owskie lotnisko w Radomiu? 800 mln zł w błoto, nikt nie lata. Aby był zysk musieliby obsługiwać rocznie 1-1,5mln pasażerów. 🙂

   • a jak tam pełowski stadion narodowy za ponad 2 mld zł ( miał kosztować 700 mln zł)! to jest wał jaki ich mało! nigdy się nie zwróci taka kwota! a gdzie kilkaset baniek , które już wydali na elektrownie atomową gdzie nawet cegła jedna nie stoi!? to są wały ! ale swojaki zarobili grubą kasę!

 2. Co jeszcze można poprawić:
  dostosować godziny szynobusu na lotnisko do lotów, np.:
  do Antalya (Turcja) loty są we wrześniu w środy o godz. 11:50 – szynobusem nie da się jednak rozsądnie dojechać

 3. Skoro można było polecieć do Gdańska w 1,5 h za mniejsze pieniądze niż samochodem czy pociągiem to nie ma co sie dziwić.

 4. dziesięcioletnia historia lotniska, Matko jedyna jak ten czas zap…

 5. kiedy zrobią Lublin – Puerto del Rosario ??????????

 6. powinno być tak by na weekend polecieć np. nad morze lub Chorwacji itp zapewniając wylot w piątek powrót w w niedzielę a tak tylko na urlop , ale myślenie nie boli

 7. @szczeraprawda, lotnisko ma potencjał tylko rządzący pakują pieniądze w lotnisko w Radomiu, z którego nic nie lata. Stoi puste, ale kasę pakują a nawet terminal rozbudowali. Tylko po co? W ten sposób marnowane są nasze pieniądze w milionach. Lotnisko Lublin /Świdnik ma potencjał tylko trzeba pozwolić mu się rozwijać. Ma idealne miejsce blisko obwodnicy, powinien więc być również tam terminal cargo. Byłby rozwój, ludzie mieliby pracę, ale nie. Lepiej marnować kasę i wciskać ludziom kit o nierętownosci i innych bzdurach. Brawo lotnisko Lublin/Świdnik!!!!!

  • może i by miało potencja gdyby ktoś z głową na karku tym zarządzał ! Bo jak karda to krewni i znajomi królika którzy zupełnie nie znają się na tym. To skutki są jakie są że od samego początku sama straty! Ale tak to jest w spółkach skarbu państwa! Ale jest jak jest menegery biorą grubą kasę, a lotnisko cały czas na minusie:?

 8. Najbardziej beznadziejne lotnisko,jakie znam…
  Likwidują najbardziej chodliwe kierunki,np.Lublin-Doncaster
  Personel w większości beznadziejny,robią łaskę,że pracują
  A szkoda,bo miało być tak fajnie i wygodnie…
  Szynobusy nie są kompatybilne z rozkładem lotów

  • Beznadziejny to jest twój komentarz.
   Lotnisko nie jest właścicielem samolotów i linii lotniczych.
   Zapytaj danego przewoźnika dlaczego likwiduje jakiś kierunek skoro jest „najbardziej chodliwy”.
   Zapytaj PKP dlaczego ich rozkład jazdy jest taki a nie inny.

  • Lublin-doncester hahaha chodliwy kierunek ?
   Chyba sama leciałaś w tym samolocie że spadochronem na plecach. Pilotowi nawet nie opłacało się tam lądować dla jednej osoby to cie wypchnęli.

 9. Ja nie wiem, po co w ogóle to lotnisko, mamy przecież bliziutko we Frankfurcie?

 10. Do Edynburgu mogli zrobić linia lotnicza połączenie

Z kraju

Polityka i społeczeństwo