Rozdawali rowerzystom pakiety śniadaniowe. Za to, że jechali na dwóch kółkach, a nie samochodem (zdjęcia)

Mieszkańcy Lublina i Świdnika, którzy zamiast swoim samochodem postanowili do pracy czy też szkoły dojeżdżać rowerem, otrzymywali pakiety śniadaniowe. Oprócz drożdżówki znajdowały się w nich: owoc, napój i słodka przekąska.

W środę od godziny 7 rano na Moście Kultury w Lublinie przeprowadzona została sztandarowa akcja Porozumienia Rowerowego. Wszystkim, którzy dojeżdżają rowerem do pracy czy też szkoły, wręczano „ekwiwalent energetyczny” w postaci pakietu śniadaniowego składającego się z drożdżówki, napoju, jabłka oraz słodkości. W ten sposób lubelskie środowisko rowerowe postanowiło wesprzeć tych, którzy samochód zamienili na dwa kółka.

Pomimo niesprzyjającej pogody, opadów deszczu i silnego wiatru, rowerzystów nie brakowało. Jak wyjaśniali organizatorzy, śniadania dla rowerzystów są cykliczną akcją pn. „Dzięki, że jeździsz rowerem!”. Dzisiaj odbywała się ona z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Podobną akcję zorganizowano też wczoraj w Świdniku. Osobom, które rowerem udawały się do pracy, szkoły a nawet na poranne zakupy, wolontariusze wręczały drożdżówkę i owoc a także gadżet do jednośladu. Akcja odbywała się w dwóch miejscach: na placu przy fontannie oraz obok Szkoły Podstawowej nr 5. Cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

(fot. LublinRowerem)

34 komentarze

 1. Rowerkiem można sobie jeździć, czemu nie, dla własnego zdrowia, ale takie śniadanko to dla własnego zdrowia najlepiej od razu do kosza fru!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku