Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika. Silny wiatr poprzewracał wyborcze banery. Czy te afisze są bezpieczne? (zdjęcia)

To było do przewidzenia, mówi nasz Czytelnik. Jeden dzień silnego wiatru i duża część wyborczych banerów leży na trawnikach i chodnikach. Kto za ten cały bałagan odpowiada? – pyta pan Piotr.

Wystarczyło kilka godzin silnego wiatru i to, o czym piszemy od początku kampanii wyborczej na ulicach Lublina, ziściło się. Przy skrzyżowaniach, na pasach zieleni i chodnikach walają się wyborcze banery kandydatów wszystkich ugrupowań politycznych.

Jak niebezpieczne są to konstrukcje wystarczy przejechać się ulicami Lublina i zobaczyć to na własne oczy. Źle zabezpieczone od silnego wiatru panele ogrodowe, leżą na pasach zieleni i chodnikach. To cud, że jeszcze nikt poważnie nie ucierpiał, bo nietrudno sobie wyobrazić, co mogłoby się stać po uderzeniu w głowę metalowym elementem takiej reklamy.

Nasi Czytelnicy informują nas, że silny wiatr przewrócił banery m.in. w rejonie skrzyżowania ul. Diamentowej z Wrotkowską, w rejonie ul. Prusa, czy też ul. Koncertowej. Walające się banery i metalowe siatki, co chwila przesuwane są dalej od miejsca ich pierwotnego montażu.

– Biorąc pod uwagę słabe zabezpieczenie przed silnym wiatrem, w końcu któraś reklama wyborcza zrobi komuś krzywdę. Metalowy panel z takim banerem działa jak żagiel. Niesiony podmuchem wiatru, może uderzyć w auto, rowerzystę lub pieszego. Czy naprawdę sztaby wyborcze kandydatów do Sejmu nie mają wyobraźni podczas ich stawiania? Czy musi dojść do tragedii, żeby ktoś nad tym zapanował i to uporządkował? – pyta Czytelnik.

Jak poinformował nas Robert Gogola ze Straży Miejskiej w Lublinie, sztaby wyborcze zostały poinformowane o problemie i zobowiązane do zabezpieczenia paneli, na których zamieszczone są banery wyborcze. Strażnicy miejscy dodatkowo monitorują sytuację na mieście i zgłaszają na bieżąco do sztabów wyborczych lokalizacje, w których znajdują się przewrócone afisze wyborcze.

Sygnał od Czytelnika. Silny wiatr poprzewracał wyborcze banery. Czy te afisze są bezpieczne? (zdjęcia)

Sygnał od Czytelnika. Silny wiatr poprzewracał wyborcze banery. Czy te afisze są bezpieczne? (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

26 komentarzy

  1. Te banery są tak ustawione, że mają się przewracać wyłącznie na przeciwników politycznych.

  2. Pana Piotra niech nie interesuje co do niego nie należy.
    Pan Piotr ma tylko na te ryje zagłosować!

  3. Czy wiatr zostanie ukarany jak ci co powycinali z tych plandek na Bronowicach paskudne mordy i teraz ich Policja poszukuje i zapewne niebawem znajdzie,bo to sprawa najwyższej wagi państwowej jako że mordy PiSowskie były?

  4. Ludziom za foliowe opakowania każą płacić a tutaj tony foli walają sie wszędzie i jak to ekologia na te plandeki Idzi więcej plastiku niż na foliowe opakowania przez rok

  5. To się nazywa samooczyszczenie.

  6. Bardzo chętnie przyjmę te ogrodzenia z banerami. Baner pod piach, ogrodzenie na budowę, ktoś może mi to załatwić? Przyjadę, odbiorę i jeszcze flaszunię zostawię. Mordki do czegoś się przydadzą.