„Rowerzysta bez oznak życia leży w rowie”. Na pomoc ruszyli strażacy i ratownicy medyczni (zdjęcia)

Po kilku piwach wracał rowerem z baru do domu, w pewnym momencie wpadł do rowu. Jego towarzysze widząc, że się nie rusza, wpadli w panikę i zaalarmowali służby ratunkowe. Mężczyzna trafił do szpitala.

W nocy ze środy na czwartek lubelskie służby ratunkowe poszukiwały rowerzysty, który miał leżeć w wykopie i nie dawać oznak życia. Jak ustaliliśmy, po północy do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie od osoby, która nie była w stanie określić dokładnego miejsca, w którym się znajduje. Na pomoc wysłano strażaków z Lublina i Świdnika Dużego oraz zespół ratownictwa medycznego.

Poszkodowanego odnaleziono w miejscowości Biskupie Kolonia tuż przy drodze serwisowej biegnącej wzdłuż obwodnicy Lublina. Jak się okazało żył, miał jednak urazy twarzy.

Z przekazanych nam informacji wynika, że młodzi mężczyźni wracali rowerami z pobliskiego baru. W pewnym momencie jeden z nich stracił równowagę i wpadł do przydrożnego rowu. Kiedy jego koledzy zauważyli, że się nie rusza, wpadli w panikę i zaalarmowali służby ratunkowe. Znajdujący się pod wpływem alkoholu 20-latek niebawem oprzytomniał. Został przetransportowany do szpitala na badania.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. „Znajdujący się pod wpływem alkoholu 20-latek niebawem oprzytomniał. Został przetransportowany do szpitala na badania” – i słusznie bo napranie się wódą jak bąk krwi,w Polsce nazywa się chorobą alkoholową.

 2. Mariusz Tatary 2

  Kolejnym razem proponuję wracać samochodem. Po pijaku łatwiej utrzymać prosty tor jazdy.

 3. Moja szkoła!

 4. W podobnych sytuacjach (samochód w rowie) to kierowca oraz pasażerowie uciekają z miejsca zdarzenia bez udzielenia pomocy.

 5. od razu znieczulony 🙂

 6. Spokojnie to tylko ćwiczenia.

 7. Kto pokrywa wszelkie badania pijaka bez kolejek w przychodni a wcześniej w karetce,a później w szpitalu????????Tak pytam .

  • Ja, Ty, redaktor 112…. Jeśli pijany pracuje to tez. Ale jeśli niebieski ptak to on nie płaci nic

 8. dwa wozy strażackie i karetka do pijaka w rowie
  a ci dzielni strażacy to mieli posypać płyny rozlane z roweru, czy wycinać pijaka z blachy, bo jakoś nie mogę domyśleć się celu ich wyprawy na miejsce zdarzenia..
  oczywiście, na izbie przyjęć pewnie od wielu godzin ludzie czekają na lekarza ale panisko pijak wieziony na wózku z karetki w pierwszej kolejności miał pełny pakiet badań
  chory kraj

  • Zgłoszenie było o treści: „leży nie przytomny – prawdopodobnie nie oddycha” a więc w takiej sytuacji każda sekunda drogi służb ratunkowych była kluczowa, drugim powodem był błąd świadków ponieważ zamiast zadzwonić na numer alarmowy zadzwonili do dyspozytora straży pożarnej 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7509zł -0.68%
  • GBP 5.245zł 0.16%
  • EUR 4.5393zł 0.11%
  • CHF 4.0981zł -0.34%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!