Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Rolnicy zakończyli protest na dwóch drogach krajowych w regionie (wideo, zdjęcia)

W środę po południu zakończył się protest rolników na dwóch drogach krajowych w woj. lubelskim. Protestujących w Radzyniu Podlaskim i Wólce Zastawskiej odwiedził lider Agrounii Michał Kołodziejczak.

W środę po południu zakończył się dwudniowy protest rolników na drodze krajowej nr 19 w Radzyniu Podlaskim oraz na drodze krajowej nr 76 w Wólce Zastawskiej. Protestujących w regionie odwiedził lider Agrounii Michał Kołodziejczak, który skrytykował rząd, a także premiera za brak reakcji na rolnicze protesty w całym kraju. Kołodziejczak zaznaczył, że to Mateusz Morawiecki ponosi odpowiedzialność za to, że Polacy muszą coraz więcej płacić za jedzenie.

Co więcej lider Agrounii powiedział, że polscy rolnicy są w coraz trudniejszej sytuacji. Ma to m.in. związek z wprowadzaniem na rynek żywności spoza Polski. Trzymając w ręku kilka torebek ryżu przekazał, że premier chce, aby Polacy pracowali za jedną chochlę ryżu, zaś produkcja zbóż w Polsce ma być wyrzucona. Skrytykował jednocześnie nadmierny import żywności do kraju oraz ceny paliwa.

– Mamy karmić się tym, co się przywozi zza granicy. Tak ma wyglądać koszyk zakupowy Polaków. Trochę ryżu, mamy się najeść i mamy robić. Właśnie za to. Nigdy na to nie pozwolimy. A panu premierowi Kaczyńskiemu, przypomnimy ten kanister benzyny, który pokazywał kilka lat temu pięknie wymalowany, kiedy rządziła Platforma. On był wtedy podzielony pół na pół, ile płacimy podatków, a ile płacimy za samo paliwo. Panie Kaczyński to jest ten sam kanister, który pan trzymał. Tylko dziś zardzewiał, farba zeszła i pan chyba zapomniał ile my dzisiaj płacimy za paliwo. Bo żeby rolnik kupił 20 litrów paliwa to tutaj powinniśmy położyć 10 worków 15 kg ziemniaków, albo 20 worków cebuli – powiedział Michał Kołodziejczak.

Lider Agrounii nawiązał również do sytuacji w służbie zdrowia, głównie pielęgniarek oraz ratowników medycznych. Cały zapis wystąpienia znajdziecie w poniższym materiale wideo:

(fot. wideo lublin112.pl)

38 komentarzy

  1. K. Widzę że biedota wyszła na ulicę…. ” Rolnicy” ….

  2. Pzl spaślaki, do roboty nieroby a nie tylko KRUS, a biedronce zakupy po 600 zł

Z kraju

Polityka i społeczeństwo