Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejna zbiórka elektrośmieci. Będzie można pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego

Tak jak co miesiąc, w sześciu punktach na terenie Lublina zorganizowane zostaną zbiórki elektrośmieci. Bezpłatnie będzie można oddać zalegający w domach, mieszkaniach czy piwnicach zużyty lub uszkodzony sprzęt elektryczny.

W najbliższą sobotę, 28 sierpnia, w Lublinie zorganizowana zostanie kolejna zbiórka elektroodpadów. Oznacza to, że mieszkańcy będą mogli pozbyć się zepsutych, zużytych, przestarzałych, zniszczonych, czy też po prostu niepotrzebnych urządzeń, które do działania wymagają podłączenia prądu elektrycznego lub włożenia baterii.

Wielkogabarytowe i małogabarytowe urządzenia AGD, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny, sprzęt RTV, narzędzia elektryczne i elektroniczne, sprzęt oświetleniowy, zabawki, sprzęt relaksacyjny i sportowy i inne tego typu przedmioty będzie można oddawać w sześciu lokalizacjach.

Specjalne punkty odbioru będą zlokalizowane przy hipermarketach E. Leclerc przy ul. Zana i Turystycznej, przed hipermarketem Auchan przy ul. Chodźki, na parkingu przy wejściu do Ogrodu Botanicznego, przed marketem Bricoman przy al. Kraśnickiej, a także przed Zakładem Przetwarzania Zużytego Sprzętu przy ul. Metalurgicznej 13F, jest to teren dawnej odlewni Ursus.

Wszystkie punkty będą czynne w godzinach od 9:00 do 14:00. Akcja organizowana jest przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin oraz Polską Korporację Recyklingu.

(fot. archiwum)

9 komentarzy

  1. … na giełdzie w Elizówce sprzeda się wszystko , po co wyrzucać ? … wiele z tych rzeczy dostanie drugie życie po naprawie i będzie służyć często dłużej jak nowe

  2. A może by tak zmieniać dzielnice co akcja?

  3. Gdzie ta EKOLOGIA ??? Kiedyś to wszystko byłoby naprawiane i używane przez trzy pokolenia,a teraz dobrobyt jak w ameryce. Ech,biedna ta nasza matka Ziemia i ojciec Globus…

  4. Ktoś zarobi niezłą kasę na miedzi i innych stopach.

  5. Jest to jawna i bezczelna kpina z obywatela, któremu zabrania sie wyrzucać takie rzeczy do śmieci a organizuje sie poniżające „zbórki” jak za PRL-u. Jesteśmy już narodem niewolników.

  6. Bez wychodzenia z domu można oddać w Lublinie odbiorydomowe.pl