Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rolnicy będą protestować w kilkunastu miejscach naszego regionu. Mamy kolejne szczegóły akcji

Zapowiedziany na środę strajk rolników będzie jedną z największych tego typu akcji, jakie miały miejsce w ostatnich latach. W całym kraju zgłoszono już ponad 100 miejsc, w których protestować mają producenci rolni.

W najbliższą środę w całym kraju będą protestować rolnicy. Jak już informowaliśmy, akcja odbędzie się w godzinach między 12:00 a 14:00, kiedy to na drogi wyjadą ciągniki i maszyny rolnicze. Będzie to walka o prawo do opłacalnej produkcji, a jednocześnie sprzeciw wobec niekontrolowanego napływu produktów rolnych z Ukrainy. Wszystko pod hasłem „Europa to znaczy uprawiać i hodować”.

Rolnicy chcą zwrócić uwagę zarówno polskiego rządu, jak też unijnych urzędników, na problemy, z jakimi przyszło im w ostatnim czasie zmierzać. Wymieniono tu m.in. szkodliwe założenia Zielonego Ładu i całej Wspólnej Polityki Rolnej, czy też liberalizację handlu z Ukrainą, która ma doprowadzać do niszczenia rolnictwa.

Do akcji włączyło się szereg regionalnych organizacji zrzeszających rolników, w tym te z województwa lubelskiego. Mowa tu m.in. o Stowarzyszeniu „Oszukana Wieś” czy też Zamojskim Towarzystwie Rolniczym. Jak nam przekazano będzie to jedna z największych tego typu akcji, jakie miały miejsce w naszym regionie w ostatnich latach.

Rzeczywiście, poprzednie protesty odbywały się najczęściej w kilku miejscach, tym razem przekazano nam już 14 lokalizacji, w których rolnicy będą protestować. Są to: Białopole, Bogucin, Chełm, Hrubieszów, Końskowola, Krasnystaw, Księżpol, Międzyrzec Podlaski, Parczew, Puławy, Ryki, Zamość, Zielona i Żyrzyn. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu.

65 komentarzy

  1. Gdzie peło tam długi i dno.

  2. cicho, ciszej, cisza…

Dodaj komentarz

Z kraju