Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Znany poseł z naszego regionu otrzymał mało zaszczytny tytuł. Chodzi o „Dzbana Roku”

Po raz kolejny zdobył tytuł „Dzbana Roku” poseł z Lublina Przemysław Czarnek. Podczas głosowania prześcignął Grzegorza Brauna.

W niedzielę, 21 stycznia, ogłoszone zostały wyniki tegorocznego plebiscytu, którego laureaci otrzymują tytuł „Dzbana Roku”. Jest on organizowany przez twórcę internetowego Michała Marszała oraz autora strony Make Life Harder Jakobe Mansztajna. Jego celem jest wybranie osoby, której działalność, zachowanie lub wypowiedzi wyprowadzały Polaków z równowagi lub też mają na swoim koncie niezbyt mądre zachowanie.

Jak zaznaczał Michał Marszał, nie chodzi o jednorazową wpadkę, gdyż nietrafione wypowiedzi lub działania w przestrzeni publicznej zdarzają się wielu politykom czy też znanym osobom z innych dziedzin życia publicznego. Są jednak tacy, którym dość często zdarza się zachowywać w sposób arogancki lub też ignorancko, a niekiedy łącząc owe cechy razem. A kiedy jeszcze uważają, iż jest to powodem do dumy, wówczas kwalifikują się właśnie do tytułu „Dzbana Roku”.

W tegorocznej edycji w plebiscycie nominowani zostali m.in. poseł Grzegorz Braun, działacz Oskar Szafarowicz, aktor Sebastian Fabijański czy też były minister Przemysław Czarnek. I to właśnie ten ostatni otrzymał ów mało zaszczytny tytuł. Co ważne, to nie pierwszy raz, kiedy poseł z Lublina został zwycięzcą plebiscytu na „Dzbana Roku”.

167 komentarzy

  1. zaszczytne, czy nie-wyróżnienie!!! jak w sucharze z brodą
    ——————————————————————————————-
    -Mamo, mamo, pani od polskiego dzisiaj mnie wyróżniła przy całej klasieee
    -Tak? a w jaki sposób?
    -powiedziała, że całą klasa to banda półgówków, a ja to w ogóle największy!!

Dodaj komentarz