Z redakcyjnego maila: Stan techniczny placu zabaw zagraża zdrowiu dzieci

Wystające druty z opon, gwoździe i wkręty, drzazgi i spróchniałe elementy – tak wygląda plac zabaw dla dzieci przy ul. Gościnnej w Lublinie. Czytelnik wysłał do spółdzielni mieszkaniowej ponad dwa tygodnie temu maila w tej sprawie, do dziś nic się nie zmieniło.

Rozpoczęły się wakacje i część dzieci spędzi je głównie na placach zabaw. To czy będą mogły się na nich bezpiecznie bawić, zależy od ich stanu technicznego. Jeżeli plac zabaw wygląda jak ten przy ul. Gościnnej w Lublinie, jest duże ryzyko, że dziecko może z niego wrócić z obrażeniami ciała.

Nasz Czytelnik przesłał do nas zdjęcia prezentujące stan techniczny urządzeń do zabaw na placu przy ul. Gościnnej w okolicach Przedszkola nr 79.

Pan Adam napisał:

– Jestem lokatorem jednego z mieszkań przy ulicy Gościnnej. Po ostatniej mojej wizycie na placu zabaw w okolicach Przedszkola nr 79. zaskoczył mnie tragiczny stan sprzętów do zabaw. Przedstawię Państwu pobieżną listę usterek które zagrażają zdrowiu bawiących się tam dzieci:
– wystające zardzewiałe druty z opon służących do wchodzenia
– wystające gwoździe i wkręty na mostkach
– wystające drewniane drzazgi w wielu miejscach
– spróchniała konstrukcja nośna domków która nie zapewnia stabilności całej konstrukcji
– dziurawe i połamane daszki domków.

Nasz Czytelnik przesłał informację do Spółdzielni Mieszkaniowej Czuby, na terenie której znajduje się plac zabaw. Od ponad dwóch tygodni nie otrzymuje odpowiedzi w tej sprawie, jak też stan urządzeń nie uległ zmianie.

Patrząc na zdjęcia nietrudno sobie wyobrazić na jakie zagrożenia narażone są bawiące się tam dzieci. Zardzewiałe druty wystające z opon, czy wystające z desek gwoździe mogą doprowadzić do poważnych okaleczeń ciała oraz uszkodzenia odzieży. Wysłaliśmy ponownie informację od spółdzielni z zapytaniem, kiedy zostaną usunięte widoczne na zdjęciach usterki.

Jeżeli w Waszej okolicy znajduje się plac zabaw, który zagraża bezpieczeństwu bawiących się na nim dzieci, wysyłajcie do nas takie informacje ze zdjęciami lub informacje z dokładną lokalizacją. Sami odwiedzimy takie miejsca i zrobimy zdjęcia na miejscu.

Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo bawiących się dzieci.

2018-06-23 10:33:43
(fot. nadesłane Adam)

Zobacz również

31 komentarzy

 1. No lbn hahaha w lsw jest ok

 2. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  Tak to jest, z tzw. dobrem publicznym – korzystać chcieliby wszyscy, a naprawiać nie ma komu.

  • Jakim publicznym? Płacimy za to wszyscy, bez względu czy posiadamy dzieci, czy tez nie…i jeszcze sami naprawiac mamy…Niektorym brakuje starych czasów z czynem społecznym…żal

   • Skoro wszyscy płacimy to nie jest to dobro publiczne?

    • Wszyscy w sensie meszkańcy spoldzielni mieszkaniowej czuby, więc nie jest to dobro publiczne, czyli oplacane z srodkow publicznych, lecz dobro tych że mieszkańców ktorzy za to płacą.

     • Jeżeli teren jest nie ogrodzony, to z takich rzeczy wszyscy mogą korzystać. Sfinansowaliście element infrastruktury dla wszystkich, nie tylko dla wyodrębnionej grupy. Moim zdaniem, jest to jednak dobro publiczne. Tak jak sikawka na Litewskim, którą sfinansują mieszkańcy miasta spłacając zaciągnięty kredyt i bieżące utrzymanie przez dekady a podziwiać i korzystać z kąpieli mogą wszyscy mieszkańcy planety. Przekonałem?

 3. Oni tyko potrafią się mądrzyć w tej spółdzielni. Zero zaangażowania trzeba ich zasypywać pismami to może się ruszą.A przejść się po osiedlu raz na tydzień i zobaczyć co trzeba zrobić

  • Raz na tydzień? Nie żartuj. Kto im tyłki od foteli oderwie? Obchód robiony jest dwa razy. Z chwilą przyjmowania stołka i zdawania. Kto, za te marne grosze, spacery po osiedlu miał by robić?

 4. Zamiast wziąć młotek w łapę i podobijać gwoździe, lepiej porobić zdjęcia, miastowe panicze…

  • Belki też miał przynieść i naprawić spróchniałą konstrukcję?

  • w czynszu mamy wyszczegolnionał opłatę za place zabaw, więc nikt łaski nie robi, a jeszcze jego by ktoś pozwał zaraz ze młotkiem płac dewastuje

 5. Ludzik ze wschodu

  Na fotografie miał czas, a ciężko wziąść młotek i podbijać te gwoździe?

  • Znasz lokalizacje, masz czas czytać, oglądać fotografie, pisać komentarze, to wez młotek, przyjedz i napraw

 6. A kto niszczy spółdzielnia czy mieszkańcy. Weź młotek jeden z drugim i napraw se

  • Słusznie. Jak dach przecieka to też problem mieszkańców. Przecież spółdzielnia im nie zniszczyła. Było nie używać, to by się nie zniszczył.

 7. Zapomnial czytelnik jakie place zabaw byly kiedys? 30lat temu wszystkie byly obskorne a w dodatku wybetonowane. Nie wspomne ze ten beton byl czesto jak jakas tarka, wylany przez jakiegos sadyste. Teraz pancio nie moze zwolac sasiada i ogarnac kilka felerow. Ja rozumiem ze spoldzielnia, ze placi gosc czynsz itp, ale skoro doprosic sie nie moze, to korona z glowy mu nie spadnie jak se dobije gwozdzie.

  • Placi czynsz to wymaga, dała spóldzielnia komuś na tych pracach zarobić, to niech teraz odpowiada za to.

 8. Onanis Samokopulos

  Pieprzone roszczeniowe społeczeństwo – nie pasuje? idź gdzie indziej… Jeden taki z drugim nie wyszkolił się w obsłudze impulsatora kinetycznego z naprowadzaniem trzonkowym i skargi śle…

  • Studętkom jezdem to wiem, że...

   Kupuję tę zmodernizowaną nazwę młotka, pod warunkiem, że odstąpisz od wynagrodzenia za prawa autorskie.
   Od czasu opublikowania zmiany nazwy krawata na zwis męski ozdobny tak się nie hahałam.

  • Chciałbyś żeby Twoje dziecko wróciło do domu z gwoździem w nodze?? nie wierzę w to. To dobrze, że ludzie nauczyli domagać się tego za co płacą.

 9. W końcu płacimy za remonty więc spółdzielnia łaski nie robi Tak jak ze sprzątaniem klatek pieniądze płacimy w czynszu a na klatkach brud Firma sprzątająca wygrała przetarg zatrudniając ludzi o znacznym stopniu niepełnosprawności zarabiających na tych biednych ludziach i wszystko się kręci Może ktoś z kierownictwa tej firmy odważy umyć klatkę w jednym Kuble zimnej wody ?Wykorzystują tych ludzi nie zapewniając dobrego sprzętu i środkòw do pracy

  • Uprzejmie przypominam, że macie takiego prezesa spółdzielni, jakiego sobie sami wybraliście w demokratycznych wyborach.

   • Ten prezes i jego towarzystwo wzajemnej adoracji sami się wybierają leśne ludki

   • A skąd posiadasz informacje o takich wyborach? Bo ja pierwsze słysze że takowe są.

    • Wystarczy brać udział w zebraniach choć wybór Prezesa jest z góry ustalony. W spółdzielniach rządzi postkomuna wraz z rodzinami. W LSM to samo. Prezesi zakupili lokale na Zana po siedmiokrotnie niższej cenie, spółdzielnia zapłaciła horrendalne kary, sprawa rozeszła się po kościach a członkowie na walnym wszystko przyklepali. Choć to oni złożyli się na budowę i grzywny.

     • No ale na LSM sporo się dzieje i plac zabaw zdecydowanie lepiej wygląda. Na moje maile spóldzielnia odpowiada od razu. Panowie koszą trawę, zamiatają, wiec się nie czepiajmy. Jak dla mnie jest ok.

  • Za klatkę 9 pięter gdzie jest 25 mieszkań wychodzi 250 zł miesięcznie Brutto to netto ok. 200 zł miesięcznie za 9 pięter. Myślę, żeby tylko zamieść i umyć to ze 2 godziny się zejdzie.Nie wiem ile razy jest sprzątane ale myślę , że raz na tydzień, co daje 4 razy w miesiącu. 4×2=8 200×8 =25 zł/h w tym woda i środki.Jeśli sprzątają raz na tydzień a jeśli częściej i do tego środki czystości. To chyba nie ma co za wiele wymagać. A zawsze można zrezygnować z opłat w czynszu i sprzątać samemu. Zaoszczędzi się ok 10 zł miesięcznie ale za to klatka będzie błyszczała i świeciła się jak psu …. 🙂

 10. Podobnie przy Różanej, niestety, a czynsze jedne z najwyższych w LBN.

 11. @ona. Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Zapewne masz na myśli plac z rakietą. Sporo kosztował ale fakt, wygląda dobrze tylko jedno ale. Zlikwidowano kilkadziesiąt innych, małych między blokami. Za chwilę aby skorzystać z urządzeń, listy kolejkowe będą tworzyć. Co do zieleni. Chwasty trudno nazwać trawą. Tej jest może ze 20 % i koszona jest z dwutygodniowym opóznieniem. Drzewa są wycinane a nie prześwietlane. Nowych nasadzeń jak na lekarstwo. O klomby powstałe w dawnych piaskownicach nikt nie dba. Podobnie z zasypaną fontanną przy Wajdeloty. Muszę się wybrać, czy podobna przy P. Tadeusza jeszcze funkcjonuje i jak tam skwer wygląda. Mieszkam od urodzenia z górą pięćdziesiąt lat na tym osiedlu i uwierz mi, jest co raz gorzej. Odwiedzający się zachwycają ale czasy świetności, przez zaniedbania administracji, ma już za sobą. Przekręty w całej spółdzielni to osobny temat rzeka.

 12. Na Wyżynnej koło Niedźwiadka jest jeszcze gorzej – huśtawka zaraz się do końca złamie, nic nie jest smarowane a śruby od „domku” można palcami odkręcać.

 13. Nie do końca jest ok. Huśtawka przy Skarżyńskiego 12 cała się rusza , Stan łańcucha do sprawdzenia. Huśtawki łańcuchowe są bardzo niebezpieczne. Czemu nie robi się już huśtawek z rur jak kiedyś?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8247zł 0.07%
  • GBP 4.9965zł 0.25%
  • EUR 4.3322zł -0.11%
  • CHF 3.8171zł -0.05%

  Polub nas

  Materiały wideo

  „Grzesiu czego ty nie śpisz”. Spotkanie leśniczego z niedźwiedziem (wideo)
  Fotograficzne podsumowanie roku 2018 w Porcie Lotniczym Lublin (wideo)
  Spadł z motoroweru przed nieoznakowanym radiowozem (wideo)
  Wjechała rowerem na przejście. Po chwili doszło do potrącenia (wideo)
  Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Rzeszowie. Nagranie z monitoringu (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Studenci Uniwersytetu Medycznego zagrają dla małych pacjentów
  „Globalna wioska” w Lublinie. Bedzie można poznać kulturę, kuchnię i zwyczaje panujące w kilkunastu krajach
  Lublin na weekend. Sprawdź co się wydarzy
  „Zdrowy Nowy Rok, Zdrowe Ferie” – bezpłatne badania profilaktyczne w Tarasach Zamkowych
  UMCS zaprasza na Noc Biologów 2019
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.