Piątek, 26 czerwca 202626/06/2026
690 680 960
690 680 960

Radny Tomasz Gontarz apeluje: „Czas opodatkować deweloperów za pustostany w Lublinie”

Radny Miasta Lublin Tomasz Gontarz skierował interpelację do Prezydenta Miasta Lublin w sprawie możliwości wprowadzenia wyższego opodatkowania niesprzedanych mieszkań deweloperskich, wzorując się na pionierskim mechanizmie zastosowanym w Katowicach. Inicjatywa ta ma na celu ograniczenie spekulacji na rynku nieruchomości, uwolnienie zasobów mieszkaniowych i poprawę dostępności lokali dla mieszkańców Lublina.

13 komentarzy

  1. Przydałby się też jakiś mechanizm, dzięki któremu deweloperzy przestaną zmuszą ludzi do kupowania miejsca w garażu czy na parkingu. Nie wszyscy chcą mieć auta, a kilkadziesiąt tysięcy robi różnicę

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Sport

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia