Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Radary i azyle dla pieszych. Poprawią bezpieczeństwo na przejściach, gdzie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji

W sześciu miejscach na terenie Lublina, w których dochodzi do licznych wypadków i kolizji z udziałem pieszych, zaplanowano budowę azyli oraz radarów z wyświetlaczami wskazującymi prędkość. W kolejnych lokalizacjach powstaną dodatkowe elementy uspokojenia ruchu.

38 komentarzy

 1. nie kryty krytyk

  rozumiem że już pierwszeństwo nie wystarczy na przejściu, przecież tyle mniej wypadków, to jeszcze coś trzeba?? może postawcie policjantów z granatnikami przy każdym PdP i jak cos to ognia jak komendant szkolił.
  albo niech zrobią zakaz ruchu aut po szosie, i piesi mają wolny wybieg.

  • a może wystarczy zwolnić przy przejściu – 90-100 km/h to sporo za dużo….

   a może spróbuj parę razy przejść przez przejście dla pieszych ?

 2. Czyli będą większe korki.

  • Mam dla ciebie rozwiązanie jeśli się martwisz o wieksze korki. Wysiadasz z samochodu i korki ciebie nie dotyczą. W sumie proste, nieprawdaż.

 3. Czy będą zapory dla baranów włażących prosto pod koła?

  • Kieruję samochodem i również a nawet więcej chodzę pieszo, i niestety ale baranków włażących pod koła jest znikoma ilość w porównaniu z patusami w samochodach jadącymi zbyt szybko i udającymi ze pieszego przy pdp nie ma. To własnie takim piesi niby włazą pod koła , a to zwykła wymówka bo problem jest w zbyt szybkiej jeździe i kropka.

   • Każdy kierujący jest przechodniem. Zawsze trzeba z auta wyjść i gdzieś pójść. Co za idiotyzm sugerować, że kierowcy nie chodzą po chodnikach i nie korzystają z przejść!!

    I jeśli zwolniłem w okolicy pdp do nawet 20kmh i ktoś włazi mi prosto przed maskę to jest baranem – i kropka.

    • ba, ja powiem więcej – to Ty taki jesteś…
     Bo Twoim obowiązkiem jest przepuścić pieszego.
     A jeśli tego nie rozumiesz, to przesiądź się do komunikacji publicznej – nie będziesz stwarzał zagrożenia dla zdrowia i życia innych.

     • Wciąż nie rozumiesz tego co czytasz. Też jestem pieszym i nie włażę nikomu przed maskę. I nie obchodzi mnie idiotyczne prawo o pierwszeństwie pieszego. Zawsze czekam przed przejściem, aż auta przejadą. Nie uczyli w szkole: w lewo, w prawo, i na przejściu jeszcze raz w prawo?

   • bzdura odkąd pieszy ma pierwszeństwo nawet na boki się nie rozgląda. rozglądają się piesi którzy jeżdzą samochodami bo oni wiedzą że samochód nie staje w 1s

 4. Prócz tych wspomnianych udogodnień, obok przejść zarządzić stałe dyżury grabarzy w strojach „wizytowych”, ku opamiętaniu i przestrodze.
  Albo „dobrodzieja”, który w nagrodę za prawidłowe przechodzenie przez PdP, pokropiłby jakąś podróbką wody święconej.

 5. Precz z Unią europejską i eurokołchozem.

 6. nie ma pieniędzy na kładki ale pieniądze są na radary

 7. Postawcie radar na ul.Narutowicza w okolicach delikatesów społem co tam się wyprawia w nocy to głowa mała kasy będzie jak lodu.

Dodaj komentarz

Z kraju