Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Quad nie posiadał tablicy rejestracyjnej, pasażer jechał bez kasku. To jednak nie wszystko

Policjanci zatrzymali 39-letniego kierującego quadem, który jechał jedną z hrubieszowskich ulic bez tablicy rejestracyjnej, a jego pasażer nie posiadał wymaganego przepisami kasku. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się także, że mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania na żadną kategorię pojazdów.

Hrubieszowscy policjanci na ulicy Zamojskiej zwrócili uwagę na quada bez tablicy rejestracyjnej, którego pasażer nie posiadał wymaganego przepisami kasku.

– Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazało się, że jest to 39-letni Hrubieszowianin, który nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami na żadną kategorię pojazdów. Ponadto pojazd figurował w systemie jako sprzęt techniczny, nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC. Pasażerem pojazdu był 39-latek z Hrubieszowa, który nie posiadał wymaganego przepisami kasku na głowie. Teraz mężczyźni odpowiedzą za popełnione wykroczenia – relacjonuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Poruszasz się quadem? Pamiętaj!

Pamiętajmy, że pojazd – również quad, aby mógł poruszać się po drogach publicznych musi być sprawny technicznie, zarejestrowany, mieć tablice rejestracyjne i aktualne ubezpieczenie OC, ponadto kierowca powinien posiadać uprawnienia do kierowania. Osoby poruszające się tego typu pojazdami muszą również pamiętać o kasku ochronny.

Należy także pamiętać o obowiązku zachowania trzeźwości za kierownicą oraz dostosowania stylu jazdy do warunków drogowych oraz posiadanych umiejętności. Quad sam w sobie nie jest niebezpieczny, jednak użycie go w sposób nieprzemyślany może spowodować zagrożenie i tragiczne w skutkach zdarzenia.

Autor: redakcja

5 komentarzy

  1. Od kilka lat, takie pojazdy posiadają polską definicję – czterokołowiec.

  2. Weźcie się za rowerzystów na chodnikach.

  3. „Hrubieszowianin” Serio? :-))

  4. Kierowca odrzutowca

    Porządny dziennikarz napisałby, że do kierowania quadem potrzebne jest prawo jazdy w zakresie kategorii co najmniej AM.

Dodaj komentarz