690 680 960

Psy były przywiązane łańcuchami na całej posesji. Tak wyglądała hodowla owczarków (zdjęcia)

Decyzją powiatowego lekarza weterynarii odebrano 18 psów mężczyźnie prowadzącemu hodowlę owczarków. Zwierzęta wymagały natychmiastowej opieki weterynaryjnej z uwagi na ich zły stan zdrowia.

Opolscy policjanci przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie jednej z posesji w gminie Poniatowa może dochodzić do znęcania się nad zwierzętami. Na miejscu interweniowali policjanci wspólnie z inspektorem do spraw ochrony zwierząt oraz powiatowym lekarzem weterynarii.

Jak ustalili mundurowi, właściciel gospodarstwa prowadził hodowlę około 60 owczarków. Jak się okazało, część zwierząt była przywiązana zbyt krótkimi łańcuchami na terenie całej posesji do drzew i różnych urządzeń gospodarczych. Co więcej, nad psami nie było żadnego zadaszenia, czy budy. Zwierzęta nie miały gdzie się schować, nawet w przypadku obfitych opadów śniegu.

Powiatowy lekarz weterynarii zdecydował o odebraniu właścicielowi 18 psów, które wymagały natychmiastowej opieki weterynaryjnej z uwagi na zły stan ich zdrowia. Na miejscu wykonano oględziny pozostały zwierząt oraz całej posesji.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy posłuży do przedstawienia zarzutów znęcania się nad zwierzętami. Właściciel hodowli oświadczył policjantom, że nie widzi nic złego w takim trzymaniu swoich zwierząt. Teraz 50-latkowi może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

26 komentarzy

  1. Co wy ludzie wiecie dajcie spokój już.

  2. Nie piszcie, że to hodowla i hodowca bo obrażacie prawidłowe hodowle i ich właścicieli zarejestrowane w ZKWP, a nie jakieś stowarzyszenia co się legalnymi nazywają a niewiele lepiej od tego chama psy hodują dla kasy. Czas zmienić przepisy, zamiast udawać iż coś się robi w takich sprawach.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!