Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przyszedł odebrać pieniądze od seniorki. Mocno się zdziwił

Lubartowscy kryminalni zatrzymali 20-latka, który chciał wyłudzić od 89-latki ponad 50 tysięcy złotych. Kiedy następnego dnia przyszedł do domu kobiety po odbiór pieniędzy, czekali na niego policjanci.

W minioną środę do 89-letniej mieszkanki Lubartowa zadzwonił nieznany mężczyzna podający się za policjanta. Tłumaczył, że prowadzi ważną sprawę kryminalną, która ma na celu zatrzymanie członków grupy przestępczej. Jednak, aby tego dokonać, potrzebna jest pomoc seniorki.

Fałszywy policjant nakazał kobiecie jak najszybciej zebrać pieniądze. Seniorka przyznała, że ma na lokatach około 50 tysięcy złotych. „Mundurowy” kazał jej po zebraniu oszczędności, czekać na dalsze instrukcje.

Po tej rozmowie, pewne zaniepokojenie u seniorki zauważyła jej opiekunka. Kiedy dowiedziała się o całej sprawie, natychmiast powiadomiła dzielnicowego. Ten zareagował błyskawicznie i powiadomił lubartowskich kryminalnych, którzy zaczęli monitorować całą sytuację. Poinstruował też kobiety, jak mają się dalej zachować w przypadku kolejnych telefonów od oszusta.

Kiedy następnego dnia o umówionej porze fałszywy policjant zjawił się w domu kobiety po odbiór gotówki, czekali już na niego kryminalni. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Łodzi. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci przeprowadzili z zatrzymanym czynności procesowe. 20-latek zostanie doprowadzony do prokuratury. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja)

29 komentarzy

  1. wygkada jak brudna szyja xd

  2. Chociaż 1 uda się złapać, powinni od razu maksymalny wymiar kary dowalić.

  3. On był z PO wskiej ŁOdzi od Zdanowskiej. Tak więc dziwi was to? PO to sami złodzieje i bandyci. na czele z Tuskiem i z Sikorskim.

  4. Że gruby to ma być silny

  5. Brawo staruszka! Brawo opiekunka! Wprawdzie oszustwo nie wyszło, ale dobrze by było, gdyby za samą próbę cwaniaczek trochę posiedział.

Z kraju