690 680 960

Przyszedł do kraśnickiej komendy z bronią i amunicją (zdjęcia)

W minioną niedzielę do kraśnickiej komendy przyszedł mężczyzna z bronią i amunicją. 41-latek przekazał mundurowym, że przedmioty znalazł podczas prac dekarskich w budynku gospodarczym.

W minioną niedzielę do kraśnickiej komendy przyszedł mężczyzna z informacją, z której wynikało, że podczas wykonywania prac przy wymianie dachu na budynku gospodarczym, natrafił na worek ukryty w kilkudziesięcioletniej słomie.

W środku worka znajdowała się amunicja i dwie sztuki broni z drewnianymi rękojeściami z widocznymi śladami korozji. 41-latek nie wiedział jak się tam znalazły. Policjanci zabezpieczyli broń i amunicję. Ustalą teraz w jaki sposób i kiedy znalazły się one w oborze, a także z jakiego okresu znalezisko pochodzi.

Policjanci przypominają, że w przypadku ujawnienia broni lub amunicji należy zgłosić taki fakt najbliższej jednostce policji, w przeciwnym razie narażamy się na odpowiedzialność karną. Przedmioty takie mogą również stanowić niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia. Według kodeksu karnego, kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(fot. Policja Kraśnik)

14 komentarzy

  1. Tak teraz dopatrzyłem i czyżby ten na dole to jeszcze skałkówka była ?

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas