690 680 960

Przyjrzeli się osobom handlującym narkotykami, rozbili dwie grupy przestępcze. Przed sądem stanie 21 osób

Niebawem ruszy proces 21 osób oskarżonych o kierowanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Zajmowała się ona wytwarzaniem oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających.

Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zakończył śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej handlu narkotykami. Działała ona na terenie Zamościa a kierował nią Wojciech K. ps. „ Kura i Hetman”. Jak ustalono w trakcie postępowania, organizował on zakup hurtowych ilości środków odurzających, które następnie były przekazywane Andrzejowi S. Jego zadaniem było przewiezienie marihuany, amfetaminy i mefedronu do Zamościa. Rozprowadzaniem narkotyków zajmowali się pozostali członkowie grupy.

Prokuratura ustaliła, że środki te były nabywane w okolicach Sochaczewa, od innej grupy przestępczej. Transport najczęściej odbywał się wynajętymi w tym celu samochodami. Ujawniono również dwie uprawy konopi, jedna z nich znajdowała się na terenie posesji, druga umieszczona była w specjalnej skrytce w mieszkaniu. Obie mogły dostarczyć znacznej ilości środków odurzających.

W toku postępowania rozpracowano też grupę od której Wojciech K. nabywał narkotyki. W jej skład wchodziły co najmniej 4 osoby z czego 3 z nich zajmowały się wytwarzaniem znacznych ilości amfetaminy. Zatrzymani zostali wielokrotni recydywiści: Tomasz M. ps. „ Maliniak” i Paweł B. ps. „Gruby”, a także bracia Patryk Z. ps. „Kazik” i Mateusz Z. „ Długi”.

Łącznie zarzuty w tej sprawie usłyszało 21 osób, wszystkie wchodziły w skład obu grup przestępczych, z czego 17 osób to członkowie grupy zamojskiej. Śledczy zabezpieczyli również ponad 30 kilogramów środków odurzających i substancji psychotropowych. Akt oskarżenia został właśnie skierowany do sądu. Oskarżonym grozi kara do 12 lat pozbawiania wolności.

(fot. archiwum)

Jeden komentarz

  1. Dostaną 8, wyjdą po 5. Polskie prawo….

Kursy walut

  • USD 4.3697zł -0.83%
  • GBP 5.3464zł -0.31%
  • EUR 4.6356zł 0.03%
  • CHF 4.803zł 0.12%

Polub nas