Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przyjrzeli się osobom handlującym narkotykami, rozbili dwie grupy przestępcze. Przed sądem stanie 21 osób

Niebawem ruszy proces 21 osób oskarżonych o kierowanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Zajmowała się ona wytwarzaniem oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających.

Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zakończył śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej handlu narkotykami. Działała ona na terenie Zamościa a kierował nią Wojciech K. ps. „ Kura i Hetman”. Jak ustalono w trakcie postępowania, organizował on zakup hurtowych ilości środków odurzających, które następnie były przekazywane Andrzejowi S. Jego zadaniem było przewiezienie marihuany, amfetaminy i mefedronu do Zamościa. Rozprowadzaniem narkotyków zajmowali się pozostali członkowie grupy.

Prokuratura ustaliła, że środki te były nabywane w okolicach Sochaczewa, od innej grupy przestępczej. Transport najczęściej odbywał się wynajętymi w tym celu samochodami. Ujawniono również dwie uprawy konopi, jedna z nich znajdowała się na terenie posesji, druga umieszczona była w specjalnej skrytce w mieszkaniu. Obie mogły dostarczyć znacznej ilości środków odurzających.

W toku postępowania rozpracowano też grupę od której Wojciech K. nabywał narkotyki. W jej skład wchodziły co najmniej 4 osoby z czego 3 z nich zajmowały się wytwarzaniem znacznych ilości amfetaminy. Zatrzymani zostali wielokrotni recydywiści: Tomasz M. ps. „ Maliniak” i Paweł B. ps. „Gruby”, a także bracia Patryk Z. ps. „Kazik” i Mateusz Z. „ Długi”.

Łącznie zarzuty w tej sprawie usłyszało 21 osób, wszystkie wchodziły w skład obu grup przestępczych, z czego 17 osób to członkowie grupy zamojskiej. Śledczy zabezpieczyli również ponad 30 kilogramów środków odurzających i substancji psychotropowych. Akt oskarżenia został właśnie skierowany do sądu. Oskarżonym grozi kara do 12 lat pozbawiania wolności.

(fot. archiwum)

Jeden komentarz

  1. Dostaną 8, wyjdą po 5. Polskie prawo….

Z kraju