Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Przyjechał do sklepu i zasnął. Obudzili go policjanci, miał prawie 3 promile

Kierował volkswagenem mając w organizmie prawie 3 promile. W takim stanie 52-latek poruszał się drogami gminy Nielisz, później zaparkował przed sklepem i zasnął za kierownicą. Obudzili go policjanci.

Przedwczoraj wieczorem zamojscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na parking sklepu w jednej z miejscowości gminy Nielisz w powiecie zamojskim volkswagenem przyjechał mężczyzna, który prawdopodobnie jest pijany.

– Dyżurny natychmiast skierował tam policjantów z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego. Na parkingu funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który jak się okazało zgłosił interwencję. W rozmowie z nim ustalili, że widział jak kierujący volkswagenem jedzie drogą, a następnie zajeżdża na parking. Zachowanie kierującego świadczyło o tym, że może być pijany, dlatego też zgłaszający postanowił zadzwonić na numer alarmowy 112. Na parkingu zaparkowany był również wskazany przez zgłaszającego volkswagen. W środku pojazdu za kierownicą spał mężczyzna. Obudzili go policjanci. Kierującym był 52-letni mieszkaniec gminy Nielisz. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

52-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu, a volkswagen zabezpieczony na parkingu.

– Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy, mężczyzna przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami – dodaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

PRZECZYTAJ

Silne burze możliwe w czwartek nad woj. lubelskim. Będą nawalne opady burzowe, grad i silny wiatr

4 komentarze

  1. Gdybyż posiedzial z kwartał

    • Za 3 promile pasowałoby 300 dni. Ale i tak pewnie się wymiga, bo jeśli stać go na papugę za porządne pieniądze, to okaże się, że przyjechał, wypił flachę i poszedł spać. A to podobno nie jest zabronione😁😉

  2. Jakby przyjechał do sklepu nocnego to miałby prawo zasnąć.

  3. Nielisz,Cyców,Niemcebo skończysz bez prawka

Dodaj komentarz