Przychodzą codziennie, czują się jak u siebie w domu. Mieszkańcy Czechowa już przywykli do sąsiedztwa dzików (zdjęcia, wideo)

Każdego dnia w godzinach wieczornych w rejonie ul. Ducha lub Kosmowskiej w Lublinie można dostrzec dziki. Zwierzęta te przemieszczają się po osiedlu nie zwracając większej uwagi na przejeżdżające auta czy też przechodzące osoby.

42 komentarze

 1. To nie dziki przyszły do ludzi, tylko ludzie weszli na teren dzików. Więcej bloków postawmy na terenach zielonych, to na pewno zwierzyny będzie mniej.

  • górki_czechowskie_betonem_szare

   sam źeś dzik, dzików nie było ani na czechowie ani na poligonie, one się tu osiedliły 10-15 lat temu – wcześniej nikt o dzikach nie słyszał w tej części lublina

  • Afrykański pomór świń panuje, do dzików strzelają po lasach, a po mieście to sobie mogą chodzić. Co za logika w tym narodzie.

 2. No bo Lublin to prawie jak ZOO.

 3. Do autora nagrań: jak się nazywa kawałek który leci w tle?

 4. A co to przeszkadza przecież sa lagodne, a w dodatku to górki czechowskie, więc natura

 5. Czekamy na pierwszy artykuł o tym, jak locha prowadząca młode zaatakowała jakiegoś dokarmiacza i rozpruła go od kostki aż po klejnoty. Oby tylko karetka zdążyła dojechać.

 6. Siemka człowieki , chrum chrum , dzisiaj też wpadniemy na małe nielegalne chrumkanie… acha tylko moje loszki wciąż się dziwią , że w waszych wielkich samoobsługowych korytach nie ma żołędzi… No to do zobaczyska chrum !

 7. I nadal trzeba ich wyrzucić, nie ich miejsce tutaj, wynocha.

 8. To stadko często widzę na polach za segmentami na Botaniku. Nie boją się ludzi ale też nie podchodzą za blisko, czasem w nocy spacerują przy blokach na Relaksowej i Kasztelańskiej bo widać na śniegu ich ślady. Poza tym, że zbobrowały nam wszystkie trawniki jakby ktoś zaorał to nie robią nikomu krzywdy, niech sobie żyją. Od wiosny przeniosą się do zagajnika przy Sławinkowskiej i znikną z pola widzenia.

 9. Spodobało im się w naszej lubelskiej, dzikiej, społeczności. Czują się jak wśród swoich 😉

 10. Najlepiej by zrobić im na górkach jakiś karmnik, wysypać buraki, i inne warzywa to co lubią najlepiej i nie będą chodzić po osiedlach. Oczywiście trzeba uzupełniać.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew