Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Przybywa rond w naszym województwie

Kolejne rondo zostało wybudowane w naszym regionie. Tym razem w Parczewie.

Dobiegają końca prace nad przebudową skrzyżowania al. Jana Pawła II z ulicą Kościelną w Parczewie. Skrzyżowanie to było jednym z najbardziej niebezpiecznych w mieście, dochodziło na nim do licznych kolizji, stąd też od kilku lat miejscy włodarze dążyli do jego przebudowy. Dodatkowo zniszczona nawierzchnia al. Jana Pawła II utrudniała kierowcom poruszanie się tą ulicą.

Ze względu na to, iż żadna z tych ulic nie należy do miasta, gdyż jedna ma status drogi wojewódzkiej, natomiast druga jest drogą powiatową, Urzędowi Miasta pozostało tylko liczyć na to, że w końcu problem zostanie zauważony i znajdą się fundusze na realizację inwestycji. Pomogło przygotowanie we własnym zakresie projektu oraz dokumentacji przebudowy, co skłoniło samorząd wojewódzki i powiatowy do jej szybszej realizacji.

W ramach prac wykonano przebudowę skrzyżowania na którym wybudowane zostało rondo, przebudowano istniejącą infrastrukturę telekomunikacyjną oraz kolidujące linie energetyczne. Jak wyjaśnia Paweł Kędracki Burmistrz Parczewa -Jestem przekonany, że sprawnie zrealizowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie inwestycja jeszcze w tym roku umożliwi poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców i polepszy komfort jazdy wszystkim kierowcom.

Całkowity koszt prac w tym miejscu pokryły wspólnie samorząd województwa, gmina Parczew oraz Powiat Parczewski.

(fot. lublin112)
2013-11-20 21:06:02

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo