Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Przewoźnicy zaostrzyli protest. Obecny czas oczekiwania na wyjazd z Polski wynosi już miesiąc

Zamiast trzech ciężarówek na godzinę, przepuszczana jest jedna raz na trzy godziny. To sprawiło, iż czas oczekiwania na wyjazd z Polski znacznie się wydłużył. Dotyczy to jednak tylko Dorohuska. W Zosinie pojazdy odprawiane są na bieżąco.

Kolejka samochodów ciężarowych oczekujących na wyjazd z kraju przed polsko-ukraińskim przejściem granicznym w Dorohusku ma ok. 40 km. Ostatnie pojazdy stoją w okolicach miejscowości Marynin w gminie Siedliszcze. Łącznie jest to ok. 1,5 tysiąca ciężarówek. O ile wcześniej zdarzało się, iż kolejka sięgała nawet Piask, to jednak pojazdy powoli poruszały się do przodu. Obecnie praktycznie tego nie widać.

Wszystko spowodowane jest zaostrzeniem akcji przez protestujących już ósmy tydzień przewoźników. Dotychczas przepuszczali oni 3 pojazdy na godzinę, teraz jest to jedna ciężarówka raz na trzy godziny. To sprawiło, że obecnie czas oczekiwania na odprawę wzrósł do ponad 30 dni.

Tak jak zapowiadali przewoźnicy już wcześniej, akcja trwa również w okresie świątecznym. Jedna z organizatorek protestu, Edyta Ozygała wskazuje, iż na poszczególnych blokadach rozpisane zostały dyżury. Na miejscu jest jednak mniej osób, codziennie się one też zmieniają. Wszystko po to, aby każdy mógł choć cześć świąt spędzić w rodzinnym gronie.

58 komentarzy

 1. ciemny lud już zapomniał że to pisss minister wynegocjował te warunki ? Do kogo teraz pretensje? Takie umowy niestety nie odkręcą się w tydzień .

 2. To może redakcja lublin112 zechce napisać artykuł o napaści na tego Pana z komentarzy , zawsze więcej ludzi się dowie

  • W środę rano będzie materiał na ten temat. Musieliśmy ustalić trochę więcej szczegółów na ów temat, a w okresie świątecznym nie było to proste.

   Pozdrawiamy

 3. Ledwo zaczął rządy ryży szwab i już burdel w kraju co głąby na niego głosowały.

 4. To dopiero początek niewolnictwa pełowskiego.

 5. Stoją w strasznym zimnie bez jedzenia i jakiejkolwiek pomocy.

  • Ich trupy walają się po okolicy rozszarpywane przez dzikie psy i hieny, a dookoła roznosi się fetor padliny przyciągajac miliony muszek cc

  • W całej Polsce temperatura ok 10 st C, siedzą w samochodach, odpinają ciagniki i jadą na zakupy. Peron ci już odjechał?

 6. Tfusk do dymisji całkowicie sobie nie radzi.

  • Tak jest !! Na to miejsce pinokia !! To w końcu za jego rządów zaczęto protest. Nawet tego nie ogarnął do końca !!

 7. Skoro wiedzą że taka lipa na granicy czego nie jadą przez Słowację dołem… Ja nie wiem

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport