Przemysław Czarnek: „Rozpoczynam pracę jako minister edukacji i nauki” (wideo)

Prezydent Andrzej Duda powołał dziś Przemysława Czarnka prof. KUL na urząd ministra edukacji i nauki. – Rozpoczynam pracę jako minister edukacji i nauki. Dziękuję za liczne gratulacje i deklaracje współpracy, ale także za przekazywane uwagi i obawy – napisał na Twitterze Przemysław Czarnek.

Postanowieniem z dnia 19 października 2020 r. na wniosek Prezesa Rady Ministrów z dniem 19 października br. premier Mateusz Morawiecki powołał Przemysława Czarnka na urząd Ministra Edukacji i Nauki.

– Rozpoczynam pracę jako minister edukacji i nauki. Dziękuję za liczne gratulacje i deklaracje współpracy, ale także za przekazywane uwagi i obawy. Absolutnym priorytetem od pierwszych godzin w ministerstwie jest organizacja pracy szkół i uczelni w dobie walki z koronawirusem – napisał niespełna godzinę temu na Twitterze Przemysław Czarnek.

 

 

 

Przemysław Czarnek urodził się 11 czerwca 1977 roku w Kole. W 2001 roku ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W 2006 roku uzyskał stopień doktora nauk prawnych na podstawie pracy „Zasady państwa prawnego i sprawiedliwości społecznej w praktyce ustrojowej III Rzeczypospolitej Polskiej”, a w 2015 roku stopień doktora habilitowanego nauk prawnych na podstawie dorobku i rozprawy „Wolność gospodarcza. Pierwszy filar społecznej gospodarki rynkowej”.

Jest autorem kilkudziesięciu monografii i artykułów naukowych. Specjalizuje się w prawie konstytucyjnym. Jest profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W latach 2015-2019 pełnił funkcję Wojewody Lubelskiego. W tym czasie był zaangażowany we wdrażanie reformy strukturalnej szkół i placówek na terenie województwa oraz aktywnie uczestniczył w debacie nad kształtem reformy edukacji.

W 2019 roku uzyskał mandat Posła na Sejm RP IX kadencji, zdobywając ponad 87 tys. głosów. Jako poseł pełni funkcję m.in. zastępcy przewodniczącego sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. W poniedziałek, 19 października 2020 roku powołany na stanowisko Ministra Edukacji i Nauki.

 

 

(fot. wideo MEN)

Zobacz również

53 komentarze

 1. Lublin to naprawdę piękne przyjazne miasto. Wielu sławnych artystów stąd się wywodzi. Budka Suflera, Beata Kozidrak i inni wielcy artyści.
  Ale on ??? Tylko WSTYD temu miastu przynosi.

  • te dwa przykłady to akurat tak kochają lublin, że hohoho… jakby nie to, że reszta polski ma ich głęboko w doopie i nie musieli wracać to najchętniej usunęli by lublin ze swoich życiorysów, ale gdzieś trzeba na emeryturze trzepać frajerów.

  • Przecież on się stąd nie wywodzi w sensie urodzenia. Pochodzi z Koła. To zrzut z KULu, a nie z Lublina. To nie Lublin go tak ukształtował, tylko ” wykładowcy katoliccy” i batmany.

  • Wstyd to Lublinowi przynoszą takie wieśniaki jak ty. Nasprowadzało się tej prowincji od końca wojny tak samo jak w Warszawie i strugają elitę a słoma z butów wystaje i gnojem śmierdzi na kilometr

 2. Oby jak najkrócej

 3. Wspaniała wiadomość Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejcu Zdrowia Panie Ministrze i sukcesów .Gonić tych tęczowych zboczeńców ze szkół

 4. Jak będę chciał popatrzeć na opuchniętą twarz po nadużywaniu alkoholu to pójdę pod dworzec. Tam podobne chłopaki chodzą.

 5. Brawo ! Powodzenia

 6. Czy ktoś miał wątpliwości że Duda jego nie powoła na ministra edukacji i nauki ? Przecież oni z jednej gliny ulepieni.

 7. oj bekniesz za Prezydenta jest na to paragraf
  już jesteś zgłoszony

 8. redakcja to uczyniła mam nadzieję

 9. boże chroń magistrów!

 10. To już jest ku…a skandal. Już nikogo lepszego nie było ?

 11. DO REDAKCJI – Czarnek nie ma nadanego przez Prezydenta tytułu profesora.

  • Profesor nie odnosi się tylko do kwestii zdobycia danego stopnia naukowego, ale zwyczajowo nazywa się tak nauczycieli szkół lub uniwersytetów. Mówi o tym słownik języka polskiego.
   Pozdrawiamy

   • No to nie jesteście Redakcjo konsekwentni, bo na takiego nauczyciela ze szkoły mówi się owszem profesorze, ale tak też się pisze (pełnym wyrazem). Skrót prof. oznacza tytuł naukowy.

   • dr hab. n. med. prof. UM

    Droga „redakcjo” liczę że następnym razem jak będziecie coś pisać o nauczycielu szkoły to będzie to brzmiało np tak: „U profesora I LIceum Ogólnokształcącego w Lublinie wykryto dodatni przypadek zarażenia koronawirusem…
    K woli ścisłości prof. z przodu nazwiska (tak jak błędnie Wy napisaliście…) oznacza tytuł naukowy wręczany przez prezydenta RP. Pan Czarnek takiego tytułu nie ma (i nie będzie miał) gdyż jest on jedynie zatrudniony na stanowisku profesora uczelni. Jest to jedynie stanowisko i nie można się nim posługiwać jako tytułem!!! To tak jak by powiedział Szatniarz Jan Kowalski…!!!
    Na stanowisku prof. uczelni może być zatrudniony doktor lub nawet mgr (np mgr Wiesław Binienda profesor uczelni Uniwersytetu w Akronie od parówek…)

 12. Za co ten kraj musi tak cierpieć?:(

 13. Ale wstyd …

 14. Najmądrzejsi wyborcy opozycji – odpowiedzcie sobie dlaczego PiS rządzi a nie inna partia – bo większość wolnego kraju wybrała właśnie ten obóz polityczny – nie piszcie że wybrali ich ciemnogród kupiony przez 500+ bo oni tak samo jak wy pobieracie tą haniebną daninę a że jest ich więcej to wybory są jakie są. Może nie ma co poddawać się takim represjom władzy i poddać się emigracji politycznej na zachód do multikulturowych Turecko-Niemieckich Niemiec lub kolorowej Arabsko-Francuskiej Francji tam życie jest kolorowe nie to co tu w ciemnogrodzie.

  • No a kto ich wybrał? Wiocha poszła do wyborów i zacofany Północny Wschód Polski. Ale dziś tasama wies już od nich się odsuwa. Powstała nowa wiejska siła AGROunia,ktora zmiecie ich. A jeśli chodzi o Zachód to dzieki takim jak ty wsiowym nietolerancyjnym naburmuszonym Polaczkom Polska długo się nim nie stanie. Wysmysliliscie sobie wroga jakichs tęczowych? Marży wam się faszyzm, totalitaryzm.

   • Ahhhaaaa buuuaaaaahhhhhaaaaaa no kto ich wybrał ? wybrali ich wyborcy jeżeli uważasz większość Polaków za idiotów to dlaczego z nimi przystajesz – spakuj się i wyjedź do prawdziwie wolnej europy a nie biczujesz się w totalitarnej ogłupionej i średniowiecznej Polsce – pamiętaj kto z kim przystaje takim się staje !

    • Niechichaj się tak bo czkawki dostaniesz gówniarzu. Co brak rzeczowych argumentów? Jesteś małym faszystą nic więcej.

     • do nadziei: Czy jesteś w stanie rozróżnić stwierdzenie „większość polaków” od ” większość wyborców”…?
      Większość polaków to nie miało na kogo głosować i nie poszło na wybory!!!!

      • Tak masz rację „większość wyborców” – a pretensje możesz mieć nie do tych co głosowali a do tych którzy nie głosowali – czekając na nie wiadomo kogo – a teraz ziejąc nienawiścią do władzy !!!

     • chyba to tobie brakuje rzeczowych argumentów jeżeli wyzywasz mnie od gówniarzy nie mają pojęcia w jakim wieku jestem – i zaraz faszysta – nie nie raczej konserwatysta !

 15. Lublin wstydzi się za tego homofoba.

 16. Wstyd i żenada

 17. Przepraszam wszystkich za to ,że głosowałam.

 18. Słabo go coś ten wirus przetrzepał skoro już zdrowy i skacze obok prezydenta.

 19. Biada nam.

 20. Ciepły i ***, uścisk dłoni!

 21. edukacja sięgnęła dna, pisowskie rządy patologii

 22. Zapomniał jędruś jak go wywalił ze swojego sztabu.

 23. Wszędzie te same komentarze opłacanych pełowskich troli

 24. Smród po lewakach i komuchach się ciągnie.

 25. Taki kozak że kobiety tylko dzieci powinny rodzić a sam ma tylko 2… Żenada… Jak takich ludzi będziemy na ministrów dawać…to ja opuszczam ten kraj i czekam na propozycje paszportu innego kraju….nasi pradziadowie nie o taką Polskę walczyli… Wielka szkoda….

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7038zł -0.88%
  • GBP 4.9426zł -0.96%
  • EUR 4.4642zł -0.28%
  • CHF 4.1112zł -0.28%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach