Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przemysław Czarnek: „Rozpoczynam pracę jako minister edukacji i nauki” (wideo)

Prezydent Andrzej Duda powołał dziś Przemysława Czarnka prof. KUL na urząd ministra edukacji i nauki. – Rozpoczynam pracę jako minister edukacji i nauki. Dziękuję za liczne gratulacje i deklaracje współpracy, ale także za przekazywane uwagi i obawy – napisał na Twitterze Przemysław Czarnek.

Postanowieniem z dnia 19 października 2020 r. na wniosek Prezesa Rady Ministrów z dniem 19 października br. premier Mateusz Morawiecki powołał Przemysława Czarnka na urząd Ministra Edukacji i Nauki.

– Rozpoczynam pracę jako minister edukacji i nauki. Dziękuję za liczne gratulacje i deklaracje współpracy, ale także za przekazywane uwagi i obawy. Absolutnym priorytetem od pierwszych godzin w ministerstwie jest organizacja pracy szkół i uczelni w dobie walki z koronawirusem – napisał niespełna godzinę temu na Twitterze Przemysław Czarnek.

 

 

 

Przemysław Czarnek urodził się 11 czerwca 1977 roku w Kole. W 2001 roku ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W 2006 roku uzyskał stopień doktora nauk prawnych na podstawie pracy „Zasady państwa prawnego i sprawiedliwości społecznej w praktyce ustrojowej III Rzeczypospolitej Polskiej”, a w 2015 roku stopień doktora habilitowanego nauk prawnych na podstawie dorobku i rozprawy „Wolność gospodarcza. Pierwszy filar społecznej gospodarki rynkowej”.

Jest autorem kilkudziesięciu monografii i artykułów naukowych. Specjalizuje się w prawie konstytucyjnym. Jest profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W latach 2015-2019 pełnił funkcję Wojewody Lubelskiego. W tym czasie był zaangażowany we wdrażanie reformy strukturalnej szkół i placówek na terenie województwa oraz aktywnie uczestniczył w debacie nad kształtem reformy edukacji.

W 2019 roku uzyskał mandat Posła na Sejm RP IX kadencji, zdobywając ponad 87 tys. głosów. Jako poseł pełni funkcję m.in. zastępcy przewodniczącego sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. W poniedziałek, 19 października 2020 roku powołany na stanowisko Ministra Edukacji i Nauki.

 

 

Przemysław Czarnek: „Rozpoczynam pracę jako minister edukacji i nauki” (wideo)

(fot. wideo MEN)

53 komentarze

  1. edukacja sięgnęła dna, pisowskie rządy patologii

  2. Zapomniał jędruś jak go wywalił ze swojego sztabu.

  3. Wszędzie te same komentarze opłacanych pełowskich troli

  4. Smród po lewakach i komuchach się ciągnie.

  5. Taki kozak że kobiety tylko dzieci powinny rodzić a sam ma tylko 2… Żenada… Jak takich ludzi będziemy na ministrów dawać…to ja opuszczam ten kraj i czekam na propozycje paszportu innego kraju….nasi pradziadowie nie o taką Polskę walczyli… Wielka szkoda….