Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przekazali oszustowi ponad 150 tys. złotych na leki przeciw COVID-19. „Lekarz” wpadł w ręce policjantów

Lubelscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który stanie przed sądem i odpowie za oszustwa metodą „na lekarza” Mieszkańcy Lublina zmanipulowani podczas rozmów telefonicznych przekazali oszustowi łącznie ponad 150 tys. złotych.

W pierwszej połowie lutego mieszkańcy Lublina otrzymali telefony od oszustów. W wyniku tego mieszkanka dzielnicy Wrotków przekazała oszustowi 22 tys. zł. Pieniądze miały być przeznaczone na leczenie bliskiej osoby, w tym przypadku wnuczka.

Z kolei mieszkaniec dzielnicy Ponikwoda temu samemu mężczyźnie przekazał 130 tys. zł. W obu przypadkach chorzy mieli znajdować się w ciężkim stanie z powodu infekcji spowodowanej koronawirusem. Pieniądze miały być pilnie potrzebne na leki.

Policjanci z KMP w Lublinie ustalili, kto odebrał od mieszkańców Lublina pieniądze. Mężczyzna został zatrzymany w województwie małopolskim i był całkowicie zaskoczony. Kryminalni zabezpieczyli gotówkę, którą miał przy sobie – 8 tysięcy złotych.

35-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie gdzie usłyszał zarzuty, a następnie do sądu, który zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Sprawcy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lublin)

12 komentarzy

 1. No i dobrze trzeba niemądre ( najdelikatniejsze określenie) owieczki strzyc.

 2. Jak widać głupich nie brakuje jakiej metody by nie użyc.
  Metody do wyboru lekarza,policjanta, wnuczka, żołnierza i pracownika platformy wiertniczej.
  Tylko na PiS i Rydzyka jest bezkarna.

 3. Czasem czytając te komentarze, mam wrażenie, że to właśnie oszuści je piszą, bo jak wytłumaczyć teksty np tego Yy

 4. w toruniu pisiory strzygo emerrytuw i to beskarnie

 5. Minister Nagłej śmierci aresztowany?

 6. pisiory z kłamcą krzywoustym przekazywali miliardy putinowi , a morawiecki mówił że nie będą finansować ruskich bydlaków.
  macie swój pis , wiejskie dzbany 50plusy dolone

 7. Bandzior a gębę mu zaktywają..!

Wiadomości z info112