Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Aż trudno uwierzyć, jak zmienił się ten zaniedbany niegdyś pies (wideo)

Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE w listopadzie 2022 r. przy wsparciu lubelskich policjantów odebrała z jednej z posesji w Lublinie skrajnie zaniedbanego psa. Kilka dni temu pojawiło się nagranie, na którym można zobaczyć, jak obecnie wygląda zwierzę. Zmiana robi wrażenie!

Kilka miesięcy temu suczka została odebrana w asyście policjantów, z jednej z posesji w Lublinie. Zwierzę było skrajnie zaniedbane. Jak wówczas informowali przedstawiciele Fundacji, właścicielka była już umówiona na eutanazję suczki.

– Przyjechaliśmy w ostaniej chwili. Osoba zgłaszająca poprosiła nas o pomoc z uwagi na to, że, według jej relacji, pomimo usilnych starań, monitów, próśb, błagań i nalegań nie uzyskała pomocy od przedstawiciela jednej z lokalnych organizacji, który już wiosną otrzymał informację o suczce. Pomimo, że osoba ta miała być wielokrotnie na miejscu i widzieć zwierzę w tym stanie nie wdrożyła żadnych procedur, by ukrócić to okrucieństwo. A my przyjechaliśmy w ostatniej chwili. Właścicielka wydała już wyrok na psa – we wtorek była umówiona na eutanazję – relacjonowali w listopadzie 2022 r. przedstawiciele Fundacji.

Kilka dni temu na Facebooku pojawiło się nagranie, na którym widać, do jakiej przemiany doszło u zwierzęcia, które otrzymało pomoc i wkracza w lepszy etap swojego życia.

– Kira szuka domu, w którym zapomni o przeszłości. Zobaczcie, jak nabiera sił i wkracza w lepsze życie. Minęło zaledwie 12 tygodni. Kira to starsza sunia. Waży obecnie ponad 30 kg. Sunia kocha człowieka ponad wszystko! Będzie najwspanialszym towarzyszem dla osoby, która poświęci jej uwagę, ciepło i miłość. Kira nie jest uciążliwa, nie załatwia się w domu, nie niszczy, ładnie chodzi na smyczy. To nad wyraz mądra i zrównoważona sunia. Zadzwoń, jeśli możesz dać jej prawdziwy dom. tel.: 690 280 455 – informuje Fundacja EX LEGE.

Zobacz na nagraniu tę niesamowitą przemianę!

(fot. wideo Fundacja EX LEGE)

21 komentarzy

 1. Ciekawe ile pieniędzy poszło na leczenie tego psa, pieniędzy, które mogły ratować ludzkie życie.

  • Nie twoje, to cisza!

  • Masz jakieś zwierzę? Jeśli tak, to może nie powinnaś. Stosunek do zwierząt jest miarą humanizmu, którego niektórym wyraźnie brakuje.

  • w tym przypadku jestem za eutanazją ale ciebie!!!

  • Nie twoich pieniędzy

  • Dlatego nigdy nie daje ani grosza na zwierzęta. Chyba by mi pękło serce jakbym musiał powiedzieć komuś, kto zbiera na ratowanie dziecka, że wolałem dać na psa labo kota.

   • Państwo zabiera obywatelom gigantyczne pieniądze na NFZ. Leczenie powinno być finansowane z tych środków. Zbiórki nie powinny być potrzebne.
    Tymczasem PiS po podniesieniu składki zdrowotnej, przerzucił finansowanie niektórych rzeczy z budżetu państwa do NFZ, przy okazji zabierając ubiegłoroczną nadwyżkę(powstałą przez zaniechanie leczenia obywateli) i zobowiązując w tym roku NFZ do wpłaty 5,5mld zł na fundusz covid. Nastąpiło zmniejszenie refundacji leków, obcięcie profilaktyki, m.in. szybka ścieżka onkologiczna obcięta z 2,5mld zł do 0,5mld zł.
    Dzięki temu rząd ma więcej kasy do podziału między siebie i na kampanię wyborczą. Może nie wszyscy dożyją wyborów, ale PiS jest gotów na to poświęcenie.

   • No widzisz, a my dajemy wyłącznie na ratowanie biednych zwierzaków. I to sporo. Ani grosza na ludzi. Ludzi jest i tak za dużo i to ze trzy razy za dużo.

  • Gdybym miał wybór, to zamiast na ratowanie ciebie wybrałbym ratowanie zwierzęcia.

  • Edytta sądzić po twoim prostackim komentarzu stwierdzam że każde zwierzę jest o stokroć więcej warte niż ty.

 2. To owczarek!!! Boźe co za ludzie ?? Doprowadzić do takiego stanu.
  Mam podobnego , ale on zawsze pierwszy dostaję jedzenie niź ja i tak jest od zawsze.

 3. I właśnie dlatego wolę kasę przeznaczać na ratowanie zwierząt,nie ludzi

 4. Gratulacje dla lekarzy i fundacji , oczekuje że poprzedni właściciel nie będzie już miał okazji do doprowadzenia jakiegokolwiek zwierzaka do takiego stanu .

 5. Ile ma lat ?

 6. Eutanazja, jestem za, ale dla właściciela

 7. Pełnoletni.

 8. A ten właściciel wcześniejszy dostał ten zastrzyk co sobie zamówił prawo powinno zezwolić żeby można było takich ludzi gnębić

 9. nie wiem jak wygląda kalkulacja i czy to się opłaciło. Jeśli więcej niż 400zł to zmarnowane pieniądze bo można za tyle kupić owczarka bez rodowodu ale młody a ta już długo nie pozipie

  • Jest jeszcze coś takiego jak wartość niewymierna – nie da jej się przeliczyć na pieniądze.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo