Przebudowa Al. Racławickich rusza na dobre. Będą utrudnienia w ruchu

Od poniedziałku rozpoczną się pierwsze utrudnienia związane z przebudową Al. Racławickich oraz ul. Lipowej i ul. Poniatowskiego. Zmiany w organizacji ruchu mają być wprowadzane sukcesywnie.

W przyszłym tygodniu rozpoczną się pierwsze utrudnienia w ruchu związane z przebudową Al. Racławickich w Lublinie. Inwestycja obejmuje przebudowę i rozbudowę Al. Racławickich wraz z rondem Honorowych Krwiodawców, prace mają być również przeprowadzone na ul. Lipowej i ul. Poniatowskiego. Oprócz nowej nawierzchni zbudowane zostaną również chodniki i ścieżki rowerowe oraz oświetlenie, przebudowane zostaną trakcja trolejbusowa i zatoki autobusowe, sygnalizacja świetlna, instalacje podziemne i kanalizacja deszczowa.

W pierwszej kolejności ekipa drogowców pojawi się pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Łopacińskiego i ul. Poniatowskiego. Plan zakłada, że w połowie tygodnia zamknięte dla ruchu zostaną oba pasy jezdni po stronie Ogrodu Saskiego. Kierowcy będą mieli do dyspozycji jedynie jezdnię po stronie kościoła garnizonowego. Jednym pasem ruch będzie się odbywał w stronę ronda Honorowych Krwiodawców, drugim w kierunku Krakowskiego Przedmieścia.

Prace będą prowadzone również w innych miejscach. Od poniedziałku rozpoczną się przygotowania do wyburzania budynku przy ul. Poniatowskiego, który koliduje z realizacją inwestycji. W związku z tym niedostępny będzie znajdujący się obok ciąg pieszo – rowerowy. W kolejnych tygodniach mają być zamykane następne odcinki jezdni na przebudowywanych ulicach.

(fot. Google Street View)

23 komentarze

 1. Przykre że ta inwestycja jednak dojdzie do skutku w takiej formie. Ale cóż jak ciągnąć miasto na dno to konsekwentnie. 🙁

 2. no to jedziemy po żuku bo nie z pisu jest hu.. ebany

  • Opcja polityczną nie ma znaczenia jak pomysł jest głupi.

  • Właśnie pokazałeś jaką kulturę prezentują zwolennicy PiSu. Z takimi ludźmi napewno daleko zajdzie ten kraj.

   • Stoimy na krawędzi przepaści a Pis mówi „zróbmy śmiały krok na przód”

  • W tym przypadku partia do jakiej należy nie ma znaczenia. Najgłupiej zaplanowana i niszcząca i tak kiepski układ drogowy inwestycja.

 3. będzie przykra powtórka z Dr M.M. Szkoda że żadna kontrola z UE nie sprawdza wykorzystania BUS pasów na które mocno się dołożyła.

 4. Która firma wygrała przetarg?

 5. A Sowińskiego dalej w czarnej doopie.

 6. Krzysztof K. (bo rodo)

  Dam sobie rękę odciąć i jeszcze coś, że ta przebudowa skończy się wcześniej niż remont wiaduktu na Diamentowej.

  • Chyba, że będzie to robiła ta sama firma i zostaniesz jednorękim bandytą 😛

 7. Wirus nie przeszkadza w pracach nad Racławickimi, ale przeszkadza w przedłużeniu Granitowej do dworca. Po co to tak ściemniać, można było podać do informacji jedynie to, że nie ma kasy.

 8. Wiadukt nad Diamentową już 2,5 roku remontują, wiec Racławickim z rondem Krwiodawców i jeszcze Lipową wróżę tak z 5 wiosenek…

 9. Rozumiem superBusPas na raclawickich się pojawi? Komu to potrzebne? Chyba ze to jeden z warunków uzyskania jakiejś dotacji na remont…

  • Dokładnie. Acz należy się zastanowić po co nam w ogóle komunikacja miejska w takiej formie. Nie działa sprawnie, generuje milionowe straty, wozi powietrze a i tak przez większość czasu działa w ograniczonym zakresie i nie mówię tu o obecnym wirusie, a wakacjach, feriach, świętach itp. Układ linii jest niedostosowany do dzisiejszego rozbudowanego miasta i tkwi w ciągłym mieszaniu tego co było dobre 50 lat temu. Pomijam już pseudoekologię, bo trolejbusy jeżdżą na prąd z węgla, a stare prawie 15 letnie używane powarszawskie jelcze tkwią w minionej epoce, były dobre ale 25 lat temu. Dziś nie spełnia to żadnych wymogów dla pasażera, a przejazd tym podczas wycieczki krajoznawczej aby dostać się z punktu A do punktu B pozwala zwiedzić pół miasta, za jedyne 3,20, a jak wprowadzą od przystanków to trzeba będzie sprzedać nerkę albo brać chwilówkę aby dostać się sprawnie do pracy…

  • @Michał
   Na Lipowej też będą buspasy 🙂 nie jestem pewny na 100% ale Poniatowskiego chyba ma być poszerzone do 4 pasów i tam też mają być wyznaczone buspasy 🙂

 10. Ciekawe jak obejdą wycięcie drzew żeby nie przeszkadzał w instalacji 5G.

 11. Miasto przeciwko mieszkańcom.

 12. Będzie tak jak na Kalinowszczyźnie. Były sobie zdrowe drzewa, wystarczyło podciąć korony … teraz jest beton i parkingi. Chodniki miały 2-2,5 metra szerokości i nie przeszkadzały nikomu .. teraz 1.5 metra tak że z dziećmi trzeba chodzić gęsiego. Pasy ruchu na jezdni szerokości na 1 autobus … jak się dwa mijają to trzeba zjeżdżać na ścieżkę rowerową po obu stronach jezdni. Autobus jak skręca z Lwowskiej w Kalinowszczyznę musi zająć sąsiedni pas, przegubowy musi czekać aż ze skrzyżowania zjadą samochody tak źle jest wyprofilowany łuk ( przedtem był łagodniejszy i łatwiej go można było pokonać). Remont piękny ale projekt robiony zza biurka i na papierze. Ciekawe czy projektant widział swoje dzieło naocznie ? Wątpię no ale co go to obchodzi. Tylko tych drzew SZKODA !!!

 13. Racławickie to powinny byćvzrobione przed przed stadionem i placem Litewskim a na serio to jakies 10 lat temu !!! Prokratura za Zana ,Sowińskiego,Romera,Popieuszki,Lipowa,Nadbystrzycka.Do roboty już sa Kraśnickie,Orkana,Głęboka .Kto odpowoada za tragiczny stan ulic w centrum tak duzego miasta kto? Pytam się?

 14. Hmm tak czytam te wszystkie komentarze i się zastanawiam ,czy wam nie przeszkadza tragiczny stan nawierzchni tych jezdni . Nie przeszkadza wam to , że elementy zawieszenia w waszych samochodach ulegają zepsuciu lub szybszej eksploatacji ,wyklinacie kierowców MPK bo wolno jadą po tych drogach . Proszę ,zastanówcie się jeden z drugim zanim coś napiszecie. Na koniec dodam ,że poproszę tych wszystkich przeciwników remontu drogi o transport wielu ludzi mieszkających w pobliżu którzy muszą codziennie tłuc swoje samochody przez te dziury ,skoro wam nie szkoda waszych samochodów .

  • Mati przeszkadza, ale nie mogliby tego wykonać w tej nowej technologii co ostatnio się chwalili, wypełnić koleiny, kilka dni pracy i remont ulicy zrobiony.

  • Z dwojga złego lepszą nawierzchnia niż destrukcja totalna. Owszem lepiej żeby tylko odnowiono nawierzchnie ale o tym miasto nie chce słyszeć.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8665zł -0.18%
  • GBP 5.0608zł -0.31%
  • EUR 4.5772zł -0.23%
  • CHF 4.2732zł 0.04%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach