Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przebudowa Al. Racławickich rusza na dobre. Będą utrudnienia w ruchu

Od poniedziałku rozpoczną się pierwsze utrudnienia związane z przebudową Al. Racławickich oraz ul. Lipowej i ul. Poniatowskiego. Zmiany w organizacji ruchu mają być wprowadzane sukcesywnie.

W przyszłym tygodniu rozpoczną się pierwsze utrudnienia w ruchu związane z przebudową Al. Racławickich w Lublinie. Inwestycja obejmuje przebudowę i rozbudowę Al. Racławickich wraz z rondem Honorowych Krwiodawców, prace mają być również przeprowadzone na ul. Lipowej i ul. Poniatowskiego. Oprócz nowej nawierzchni zbudowane zostaną również chodniki i ścieżki rowerowe oraz oświetlenie, przebudowane zostaną trakcja trolejbusowa i zatoki autobusowe, sygnalizacja świetlna, instalacje podziemne i kanalizacja deszczowa.

W pierwszej kolejności ekipa drogowców pojawi się pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Łopacińskiego i ul. Poniatowskiego. Plan zakłada, że w połowie tygodnia zamknięte dla ruchu zostaną oba pasy jezdni po stronie Ogrodu Saskiego. Kierowcy będą mieli do dyspozycji jedynie jezdnię po stronie kościoła garnizonowego. Jednym pasem ruch będzie się odbywał w stronę ronda Honorowych Krwiodawców, drugim w kierunku Krakowskiego Przedmieścia.

Prace będą prowadzone również w innych miejscach. Od poniedziałku rozpoczną się przygotowania do wyburzania budynku przy ul. Poniatowskiego, który koliduje z realizacją inwestycji. W związku z tym niedostępny będzie znajdujący się obok ciąg pieszo – rowerowy. W kolejnych tygodniach mają być zamykane następne odcinki jezdni na przebudowywanych ulicach.

(fot. Google Street View)

24 komentarze

  1. Miasto przeciwko mieszkańcom.

  2. Będzie tak jak na Kalinowszczyźnie. Były sobie zdrowe drzewa, wystarczyło podciąć korony … teraz jest beton i parkingi. Chodniki miały 2-2,5 metra szerokości i nie przeszkadzały nikomu .. teraz 1.5 metra tak że z dziećmi trzeba chodzić gęsiego. Pasy ruchu na jezdni szerokości na 1 autobus … jak się dwa mijają to trzeba zjeżdżać na ścieżkę rowerową po obu stronach jezdni. Autobus jak skręca z Lwowskiej w Kalinowszczyznę musi zająć sąsiedni pas, przegubowy musi czekać aż ze skrzyżowania zjadą samochody tak źle jest wyprofilowany łuk ( przedtem był łagodniejszy i łatwiej go można było pokonać). Remont piękny ale projekt robiony zza biurka i na papierze. Ciekawe czy projektant widział swoje dzieło naocznie ? Wątpię no ale co go to obchodzi. Tylko tych drzew SZKODA !!!

  3. Racławickie to powinny byćvzrobione przed przed stadionem i placem Litewskim a na serio to jakies 10 lat temu !!! Prokratura za Zana ,Sowińskiego,Romera,Popieuszki,Lipowa,Nadbystrzycka.Do roboty już sa Kraśnickie,Orkana,Głęboka .Kto odpowoada za tragiczny stan ulic w centrum tak duzego miasta kto? Pytam się?

  4. Hmm tak czytam te wszystkie komentarze i się zastanawiam ,czy wam nie przeszkadza tragiczny stan nawierzchni tych jezdni . Nie przeszkadza wam to , że elementy zawieszenia w waszych samochodach ulegają zepsuciu lub szybszej eksploatacji ,wyklinacie kierowców MPK bo wolno jadą po tych drogach . Proszę ,zastanówcie się jeden z drugim zanim coś napiszecie. Na koniec dodam ,że poproszę tych wszystkich przeciwników remontu drogi o transport wielu ludzi mieszkających w pobliżu którzy muszą codziennie tłuc swoje samochody przez te dziury ,skoro wam nie szkoda waszych samochodów .

    • Mati przeszkadza, ale nie mogliby tego wykonać w tej nowej technologii co ostatnio się chwalili, wypełnić koleiny, kilka dni pracy i remont ulicy zrobiony.

    • Z dwojga złego lepszą nawierzchnia niż destrukcja totalna. Owszem lepiej żeby tylko odnowiono nawierzchnie ale o tym miasto nie chce słyszeć.

  5. Zastanawia mnie to,dlaczego podczas tak poważnego remontu Al. Raclawickich nie zrobiono bekolizyjnego skrzyżowania z ul. Sowińskiego, Poniatowskiego? Przecież warunki naturalne (ukształtowanie terenu) idealnie się do tego nadają a koszt nie byłby aż tak olbrzymi.

Z kraju