Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne zakażenia koronawirusem wśród żołnierzy. Jednostka w Dęblinie funkcjonuje bez zmian

W jednostce wojskowej w Dęblinie, która odpowiada za szkolenie pilotów, badania wykazały kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Osoby mające kontakt z zakażonymi żołnierzami zostały objęte kwarantanną.

Już sześć osób z 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie zakażonych jest koronawirusem. O pierwszym, potwierdzonym badaniami przypadku zakażenia w tej jednostce, informowaliśmy pod koniec kwietnia. Wtedy to jeden z przebywających w domu żołnierzy, zaniepokojony przeziębieniem oraz gorączką, powiadomił o tym służby sanitarne. Ponieważ objawy wskazywały na możliwość zakażenia, od mężczyzny pobrano próbki do badań. Wynik testu okazał się dodatni.

W ostatnich dniach, a dokładnie w miniony weekend, wyszło na jaw, że osób zakażonych jest więcej. Pomimo wprowadzenia działań, mających na celu odizolowanie osób, z którymi pierwszy zakażony żołnierz miał kontakt, badania wykazały pięć kolejnych przypadków zakażenia wśród żołnierzy.

Jeżeli chodzi o ich stan zdrowia, dwie osoby są hospitalizowane na oddziałach zakaźnych szpitali, kolejne przebywają w izolatoriach. Sama jednostka wojskowa w Dęblinie, odpowiadająca za szkolenie pilotów, funkcjonuje normalnie. Zajęcia odbywają się zgodnie z harmonogramem. Osoby mające kontakt z zakażonymi żołnierzami zostały objęte kwarantanną.

(fot. Zwiedzaj Lubelskie)

6 komentarzy

  1. Czyli można ograniczyć ilość etatów i wszytko nadal dobrze funkcjonuje ?
    Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?

    • Jak nie masz pojęcia o szkoleniu lotniczym to po co się wypowiadasz?

      • Właśnie tak. Bo to zwykły cywil jest. On nie ma pojęcia o czym mówi. I nie wie co robi.

  2. Ważniejsze szkolenia niż ludzkie zdrowie i życie!

  3. Jednostka nie do końca funkcjonuje normalnie, OLL ma zawieszone zajęcia.

Z kraju