Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pręty zbrojeniowe wbite tuż przy samej jezdni. Śmiertelne zagrożenie dla rowerzystów i motocyklistów

Trwa ustalenie, kto i w jakim celu, wbił pręty zbrojeniowe tuż przy ul. Nałkowskich. Dopiero teraz zostały one odpowiednio oznaczone.

O śmiertelnej pułapce dla rowerzystów i motocyklistów poinformowali nas czytelnicy. Zwrócili oni uwagę, na pręty zbrojeniowe, które ktoś wbił tuż przy jezdni na ul. Nałkowskich w Lublinie. Nie dość, że znajdują się one przy samej ulicy, jak też obok przejścia dla pieszych, to jeszcze niedawno były praktycznie niezauważalne dla kierowców. Jeden z nich dosyć mocno uszkodził sobie przez nie nowe auto.

– Widząc psa wbiegającego mi tuż pod maskę, starałem się za wszelką cenę go nie potrącić. Dlatego też odbiłem w prawo i wtedy usłyszałem trzask i poczułem, że coś mocno zarysowało mi samochód. Gdy wysiadłem zobaczyć co się stało, okazało się, że tuż przy samej jezdni, znajdują się w żaden sposób nieoznaczone i niezabezpieczone druty zbrojeniowe, które ktoś wbił w ziemię – tłumaczy nasz czytelnik.

W aucie uszkodzone zostały progi, przednie i tylne drzwi, oraz błotnik. Poszkodowany kierowca powiadomił o wszystkim straż miejską.

– Gdy przyjechali na miejsce, strażnik na widok tych prętów, aż złapał się za głowę. Przecież niech dojdzie do sytuacji, że rowerzysta czy motocyklista przyhamuje przed przejściem dla pieszych i na nierównościach się przewróci, to nabije się na te pręty. A są one tak mocno wbite w ziemię, że wielokrotne próby ich usunięcie się nie powiodły – dodaje kierowca.

Strażnicy miejscy okręcili pręty biało-czerwoną taśmą, aby były one widoczne. Jednocześnie trwa ustalanie, kto i w jakim celu je tam umieścił.

41

42

(fot. lublin112)
2017-05-22 21:01:04

19 komentarzy

  1. Jakiś czas temu zasiano w tym miejscu trawę,gdy wyrosła jakiś inteligentny kierowca ciezarowki przeorał nowy trawnik zawracając w tym miejscu,więc nie dziwią mnie te druty bo ktoś się dobrze w….urwił

  2. Saperzy z pod Wejherowa już jada rozmontować pręty