Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

„Pożyczył” samochód, żeby pojechać do dziewczyny, z którą się pokłócił

Młody mieszkaniec powiatu bialskiego odpowie za krótkotrwałe użycie samochodu i porzucenie uszkodzonego auta. 22-latek tłumaczył policjantom, że chciał pojechać do dziewczyny. Nie przeszkadzało mu jednak, że nie posiada samochodu ani uprawnień do kierowania.

Bialscy policjanci z minioną niedzielę przyjęli zgłoszenie od właściciela pojazdu osobowego marki Ford, z którego wynikało, że ktoś odjechał z podwórka jego pojazdem. Co więcej, po kilku godzinach mężczyzna natrafił na porzucone auto przed jego posesją. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Rokitno. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze janowskiego komisariatu, którzy potwierdzili zgłoszenie.

Policjanci ustalili, że sprawca wykorzystał fakt, iż zaparkowany na podwórku samochód nie był zamknięty, natomiast kluczyki do auta znajdowały się za osłoną przeciwsłoneczną. Porzucony ford posiadał uszkodzenia wskazujące na udział w zdarzeniu drogowym. Wartość auta oszacowana została przez właściciela na kwotę około 5 tysięcy złotych, natomiast wartość powstałych strat na ponad 1600 złotych.

Mundurowi ustalili, że podejrzewanym o ten czyn jest 22-letni mieszkaniec tej samej gminy. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie rozmowy z policjantami przyznał, że chciał jechać do Chełma do swojej dziewczyny, z którą się pokłócił. Nie przeszkodził mu w tym ani brak uprawnień do kierowania ani też brak samochodu. Zabrał auto z jednej z mijanych posesji. Dodał, że w drodze do Chełma stracił panowanie nad samochodem uderzając w drzewo. Po tym postanowił wrócić do domu, natomiast uszkodzony samochód pozostawił pod domem właściciela.

Zatrzymany 22-latek usłyszał już zarzuty, a także przyznał się do winy. Wkrótce o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Za popełniony czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a w przypadku recydywy kara ta może zostać zwiększona o połowę. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenie.

(fot. Policja Biała Podlaska)

13 komentarzy

 1. glupie ze szok

 2. Ciekawe co na to jego katyna?

  • pewnie mu wybaczyła…bo taki bohaterski…
   ja nie wiem jak ktoś może być tak totalnie głupi

 3. Mi s, koda jedynie tego Forda.

 4. a mówią, że obozy pracy są złe.

 5. Proponowałby ukarać też właściciela auta za bezmyślność w zabezpieczeniu auta.

  • Nie rusz co nie twoje. Stał na podwórku? To koniec dyskusji. Obciąć patolowi ja ja bo jeszcze się rozmnoży , ręce zostawić aby na chleb mógł zarobić.

  • Widzę moje stare autko jak by co to zostało mi lakieru to oddam i po wyszpachlowaniu będzie jak nowy.

 6. wartość tego galaxa 5 tyś zł ? chyba zalany do pełna i z maruhainą w bagaju

  • sprawdź jak ceny aut poszły w górę. Dziś Ford Smax z 2019 roku – używany kosztuje więcej niż w 2019 w salonie.

 7. Głupi artkuł KK krótkotrwałe użycie,a nie kradzież???

Z kraju