Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Poważne wypadki w trakcie pracy. Upadek z wysokości i poparzenie twarzy kwasem

W ostatnich dniach na terenie powiatu opolskiego doszło do dwóch groźnych wypadków w pracy. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiły dwie osoby, policjanci ustalają szczegółowy przebieg obu zdarzeń.

Do pierwszego wypadku doszło w miniony piątek w jednym z gospodarstw ogrodniczych. 46-letni pracownik podwiązywał pomidory stojąc na platformie wózkowej. W pewnym momencie doszło do awarii umocowania szyny platformy, w wyniku której mężczyzna spadł z wysokości 2,5 metra. Poszkodowany doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Na miejscu policjanci wykonali oględziny, przy udziale biegłego technika mechaniki.

Z kolei dziś w nocy 29-latek z gminy Chodel, wykonując prace w gorzelni poparzył się kwasem siarkowym. Jak ustalili wstępnie policjanci, mężczyzna w trakcie pracy nie nosił okularów ochronnych. 29-latek przewrócił się na śniegu niosąc niezakręcony pojemnik z kwasem, który przelewał. Mężczyzna upadając poparzył sobie twarz żrącym płynem. Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie wszelkich prac wykonywanych na wysokościach jak również związanych z substancjami niebezpiecznymi.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

10 komentarzy

  1. To zostala mu jedynie renka bo zadna go nie ze chce

  2. Bo gdyby miał okulary to by se gęby nie poparzył …

  3. Ja pier******ę jaki głąb , chyba nie był świadomy przy czym pracuje???? W akumlatorze jest rozcieńczony a jaki szkodliwy .

  4. Kiedyś do pryty dodawali siarkę i karbid, a dzisiaj kwas siarkowy. No, no, nauka szybko poszła do przodu.

    • Niech się wypowie Franio on jest bezrobotny i pewnie raczy się takimi trunkami. Biegły z zakresu budżetowych trunków.