Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Obywatele Gruzji kradli katalizatory w Lublinie. Pokrzywdzeni oszacowali straty na blisko 20 tys. złotych

Lubelscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży katalizatorów na terenie Lublina. Okazali się nimi obywatele Gruzji. Mężczyźni wpadli w ręce mundurowych na terenie Warszawy.

Lubelscy kryminalni od pewnego czasu pracowali nad sprawą kradzieży katalizatorów z pojazdów zaparkowanych na terenie Lublina. Sprawcy wycinali katalizatory głównie z japońskich pojazdów stojących na osiedlowych parkingach. Złodzieje dość skrupulatnie wybierali samochody, a ich działania związane z wycięciem przebiegały zawsze bardzo szybko i sprawnie.

Mundurowi zgromadzili materiały dowodowe, które doprowadziły ich do Warszawy. Funkcjonariusze zatrzymali w stolicy dwóch obywateli Gruzji w wieku 26 i 31 lat. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące łącznie 10 kradzieży katalizatorów o wartości blisko 20 tysięcy złotych.

Policjanci zabezpieczyli od zatrzymanych, na poczet przyszłej kary, kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mężczyźni decyzją prokuratora zostali oddani po dozór policji. Grozi im do 10 lat więzienia.

(fot. Policja – ilustracyjne)

12 komentarzy

 1. Dopóki na złomowiskach nikt nie bedzie pytał o pochodzenie tych gratów to bedą wycinać . Walka z wiatrakami , no cóż taki rzondt mamy.

  • Durny to ty jesteś jeśli liczysz, że złodziej opowie o kradzieży. Złomiarz nie zaryzykuje obywatelskiego zatrzymania a na obsadzenie ilości skupów złomu w Lublinie policjantów zabraknie.

   • Gdzie dzbanie kwadratowy napisałem słowio 'durny’ jełopie netowy. Jeśli prawnie byłoby to uregulowane , oddawanie tego typu złomu nikt by nie kradł ćwierć inteligencie , trzeba było to napisać bo najwyrażniej pierwszej wypowiedzi nie zrozumiałeś.

    • Prawnie to już prawie wszystko mamy uregulowane, przykład z ruchu drogowego: nie wsiadać po alkoholu za kierownicę, nie przekraczać prędkości, mieć aktualne OC, badania techniczne, obowiązek posiadania prawa jazdy, nie wyprzedzać na PDP, itd. No i co? No i ch.j. Wyłapują góra 10%.

 2. strzaskać kolana, łokcie i do Wisły..

 3. Nie dziwią jak do starej Hondy kat na skupie 4k
  A do zwykłego Golfa 2k

 4. No I tyle ich widzieli goscie teraz szybko sie z kraju zmyja ze wszelki slad po.nich zaginie

 5. Jeszcze więcej wschodnich inżynierów wpuszczajcie.

 6. Biedni uchodźcy. Zabezpieczono kilkadziesiąt tysięcy na poczet przyszłych kar

 7. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na len luksus i parkowanie w ciepłym, bezpiecznym garażu. Cebularze swoje furmanki parkują pod blokami buhahaha.

 8. Tam się czepiacie… Toż to pobratymcy Kaczysty… Nic im nie zrobią jeszcze trzeba będzie ich przepraszać…

 9. Gruzini są cały czas produkowani, wsadzą tych, przyjadą następni

Z kraju