Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Potrąciła pieszą na przejściu, policjanci zatrzymali jej uprawnienia

Wczoraj na drodze krajowej nr 19 doszło do potrącenia kobiety znajdującej się na przejściu dla pieszych. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 19:30 w Kąkolewnicy w powiecie radzyńskim, na ulicy Lubelskiej w ciągu drogi krajowej nr 19. Służby ratunkowe przyjęły zgłoszenie o wypadku z udziałem pieszej.

Ze wstępnych ustaleń policjantów radzyńskiej drogówki wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Audi A4, 39-letnia mieszkanka Mielca, jadąc w kierunku Białej Podlaskiej, potrąciła pieszą, która przechodziła przez jezdnie na przejściu dla pieszych.

Poszkodowana 66-letnia mieszkanka gminy Kąkolewnica z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kierująca pojazdem była trzeźwa. Funkcjonariusze zatrzymali 39-latce prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Wkrótce o jej dalszym losie zdecyduje sąd.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

17 komentarzy

 1. Gdyby nie to głupie przejście dla pieszych, to kierująca nie spowodowałaby tego potrącenia. Więc winny jest ten kto to przejście tam zaprojektował oraz ewolucja, bo wykształciła nogi u zwierząt. Gdyby nie to, to nikt by przez to PdP nie przechodził.

 2. Jak jeździć nie umie i powoduje wypadki, to OC powinno jej (czy właścicielowi, jeżeli swój pojazd użycza osobom nie potrafiącym poruszać się bezpiecznie) wzrosnąć kilkukrotnie. Drogowym patałachom powinno się bardziej opłacić jeździć taksówką niż samemu kierować. Zrobiłoby się wtedy bezpieczniej dla wszystkich.

 3. Nie musicie pisać, bo zasady ruchu kultywowane na tym forum można zawszeć w 2 zdaniach.

  Gdyby do potrącenia doszło poza PdP – to winna byłaby osoba poruszająca się pieszo.
  Natomiast, gdy do potrącenia doszło na PdP – to winna będzie uznana osoba poruszająca się pieszo.

 4. piesi tez wlaza jak krowy na przejscie ciekawe jak bylo teraz ciemno nic nie widac na droge szybko

  • Dziwne, że na wyniesionych PdP piesi nie wchodzą na przejścia jak święte krowy. Podobnie nigdy piesi nie rzucają się pod koła rowerzystom, czy pojazdom nauki jazdy.
   Nie przypominam sobie sytuacji, żebym być świadkiem tego o czym piszesz.

  • Nawet jeżeli jest tak jak piszesz, czyli, że np Ty czy ktoś z twojej rodziny bywa nieostrożny podczas przechodzenia przez jezdnię i wchodzi bez upewnienia się na jezdnię to po to istniej nakaz zmniejszenia prędkości pojazdu podczas zbliżania się do PdP, żeby właśnie takie święte krowy jak choćby Ty nie zginęły na skutek potrącenia.

   㤠47. 4.
   Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem D-6, D-6a albo D-6b jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych lub rowerzystów znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących lub wjeżdżających.”

   Dlatego apeluję do Ciebie.
   Staraj się zachowywać prawidłowo zarówno podczas, gdy przechodzisz przez jezdnię jako pieszy, oraz jeszcze (nawet jeszcze bardziej) staraj się zachować prawidłowo podczas zbliżania się i wjeżdżania na PdP jako kierujący pojazdem.

  • Skoro jest tak jak piszesz (że piesi wchodzą nieostrożnie, nieprawidłowo na jezdnie), to nie powinno być dla Ciebie oraz innych zaskoczeniem, to, że taki „głupi” pieszy wejdzie niespodziewanie na jezdnie.
   Co ile kilometrów na drogach krajowych znajdują się PdP? Nie licząc miasteczek (bo na wsiach to nawet może nie być PdP) Ile jest takich przejść? 1 na 10 kilometrów, czy jeszcze rzadziej?

  • Szlak mnie trafia jak czytam takie komentarze. W 75% procentach winę za potrącenie ponoszą kierujący. A i te 25% to w znacznej części nieudowodnienie winy kierowcy, bo pieszy nie przeżył wypadku, a świadków było brak.
   Te 75% to jest w Polsce. Wszędzie indziej na świecie odsetek ten wynosi 99%.

 5. Powie parę słów o dyskryminacji ze względu na płeć i Polisjanci oddadzą i jeszcze przeproszą…

 6. Jestem głupi i co mi zrobicie.
  Mogę pisać co mi do łba strzeli i nikt mi nie zabierze prawa jazdy bo nie mam.

 7. Ślepy babsztyl za kierownicą i wypadek gotowy.

 8. Zatrzymali jej p.j.a narzędzie przestępstwa czy tam wykroczenia pozostawili do dalszego użytkowania.Amen.

 9. Ktoś tu jeszcze pisze prócz nawiedzonego Frania? ,który pisze w zasadzie sam ze sobą ,,co tylko potwierdza fakt że ma chlopina coś z głową

 10. zabranie pj na zabicie człowieka ale kara strach sie bać…

Wiadomości z info112