Nie żyje 626 osób zakażonych koronawirusem, ponad 22 tys. nowych zakażeń w kraju

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek rano o 22 464 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Z powodu COVID-19 zmarło 149 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 477 osób.

– Mamy 22 464 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (2679), śląskiego (2666), wielkopolskiego (2258), małopolskiego (1999), dolnośląskiego (1626), pomorskiego (1551), łódzkiego (1472), kujawsko-pomorskiego (1431), zachodniopomorskiego (1276), warmińsko-mazurskiego (1055), świętokrzyskiego (860), podkarpackiego (840), opolskiego (792), podlaskiego (722), lubelskiego (675), lubuskiego (562) – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

W woj. lubelskim odnotowano 675 nowych przypadków zakażenia koronawirusem z: Lublina (195), Białej Podlaskiej (29), Chełma (29), Zamościa (19), powiatu lubelskiego (65), zamojskiego (60), bialskiego (53), puławskiego (49), łukowskiego (31), chełmskiego (23), ryckiego (20), włodawskiego (18), kraśnickiego (16), biłgorajskiego (14), łęczyńskiego (12), lubartowskiego (9), świdnickiego (9), opolskiego (8), krasnostawskiego (6), hrubieszowskiego (4), radzyńskiego (2), tomaszowskiego (2), janowskiego (1), parczewskiego (1).

Do dnia 20 listopada 2020 roku w regionie potwierdzono łącznie 41583 przypadków zakażenia koronawirusem, 24985 ozdrowieńców i 750 zgonów. Aktualnie 31129 osób jest poddanych kwarantannie, a 347 objętych nadzorem epidemiologicznym.

– Z powodu COVID-19 zmarło 149 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 477 osób – przekazał resort zdrowia.

(fot. MZ, WP)

Zobacz również

45 komentarzy

 1. Nieleczenia chorych osób ciąg dalszy…

 2. Obostrzenia nic nie dają. Maseczki, i te zamknięcia branż WYBRANYCH. Rząd klepie się po pleckach i bierze podwyżki. A zwykli ludzie tracą…Cały czas na podobnym poziomie podają infekcje. Plandemiści.

  • Też uwarzam, że powinien być całkowity lockdown. A pacanów co chodzą bez masek powinno się zaspawywać w domach jak w Wuhan. Tam jak widać pomogło.

  • Jeżeli nic nie dają obostrzenia to czemu wzrosty się zatrzymały??? Aaaa wiem bo to oszustwo… tak jak z Antarktydą, tylko powiedz proszę czy to Ci sami „oni” sterują statystykami i pilnują Antarktydy ?

   • Wzrosty zatrzymały? Przecież są cały czas na podobnym poziomie. Ponad 20tys. infekcji. A to, że nie rosną spowodowane jest ograniczoną dzienną ilością wykonywanych testów. Zważ na to, że w szczycie wykrytych infekcji było najwięcej wykonanych testów.

    • Mamy wariant szwedzki z wiosny – relatywnie „mało” testów – w ch*j zmarłych. Podziękujmy więc wszystkim dystrybutorom zarażeń spod znaku wściekłych macic, maseczkofobom wszelkiej maści oraz pier***onym egoistom z gatunku homo sovieticus

     • Dzienna ilość zgonów jest podobna jak przed plandemią.

      • Ku**a… Maturę z matmy zdawałeś zdalnie?

       • miałem nie pisać

        Plandemia trwa prawie rok. Z powodu covid oficjalnie zmarło w Polsce 12714 osób. Wg danych GUS w Polsce umiera ponad 1000 osób dziennie. W skali miesiąca jest to ponad 30 tys osób. Czyli podczas plandemii umarło ponad połowę mniej osób niż umiera w ciągu miesiąca.

        • „W skali miesiąca jest to ponad 30 tys osób. ”

         A zauważyłeś, że w październiku zmarło 43,8 tys? Dużo ponad…

        • 43,8 tys. zmarłych w październiku to już stare i mocno nieaktualne dane. Nowsze, ale nadal minimalnie niepełne (ok. 200 osób) to 49132 zgony w X. To 15000 powyżej wartości z poprzednich lat. Ale liczba zgonów w 1. połowie miesiąca nie była jeszcze strasznie wysoka, natomiast koniec X i początek XI to istna rzeź przez Covid – po ok. 1000 osób dziennie, ale w większości niebadanych, więc w raportach tego nie widać.

       • ale przynajmniej zdawał.
        Daj znać jak będziesz zdawał…

        • Ja zdawałem jeszcze stacjonarnie 😀

         @jasio zaliczył gimnazjalny… i na nim poprzestał, jak sądzę 😉

      • miałem nie pisać...

       Doprecyzuj co twoim zdaniem oznacza „podobna”

       • miałem nie pisać

        po plandemii to jeszcze zwiększy się populacja w Polsce, ale kowidianie się zdziwią 🙂

        • HAHAHA! Doj***łeś. Na szczęście takie trolle internetowe jak ty się nie rozmnażają 😉 Zwiększy się co najwyżej ilość rozwodów i niebieskich kart pozakładanych w rodzinach, lewacki trollu 😀

 3. Ale ściema z tym covid-19-em, przecież wiadomo że to grupa z nazwą i tyle plus że atakuje ludzi którzy mają inne problemy zdrowotne, nadciśnienia tętniczego krwi czy inne choroby układu krążenia lub oddechu.
  Rok temu każdy miał katar lekki kaszel mała gorączkę i normalnie chodził do pracy i było ok.
  Tu chodzi o konkretną kasę,miliony złotych dla służby zdrowia.

 4. Ci zmarli to rodziny lewaków szalejących na ulicach. Kilkanaście dni pod respiratorem i mamy efekty.

 5. Ratownik medyczny

  Mario połowę kasy mogę Tobie oddać i mieć spokojniejsze dyżury. Bez ubierania się bez ciągłej dezynfekcji karetki rąk na których skóra jest już sucha jak wiór. Bez patrzenia na starszych ludzi którzy niejednokrotnie cierpiący z wpatrzonymi oczami w Ciebie z nadzieją oraz młodych ludzi z karkiem kaszelkiem ale z saturacja na poziomie 40-60% którzy sami nie wiedzą że się będą zaraz dusić. Jeśli się czegoś nie wie to się lepiej nie odzywać bo głupota się nie sieje ale wschodzi.

  • Większość osób jednak łagodniej przechodzi covida. Nieleczycie chorób. Mam wśród znajomych kilka takich osób. A to dializa nie była robiona, a to cukrzyca nieleczona i po jakimś czasie zgon z przyklepanym kowidem…

  • Oj coś kolegę poniosło chyba z tym katarkiem i SpO2 40%? Serio ??? Widziałeś taki wynik pomiaru w domu pacjenta ??? I co zrobiliście ???

  • Tyle pracy masz ratowniku i czas na klepanie bzdur na lublin112. Oszukujesz po prostu.

  • I by było spokojnie jakby nie straszyli i niszczyli służby zdrowia.

 6. Ludzie umierają bo nie mają opieki lekarskiej.

 7. Dr. Andreas Noack

 8. miałem nie pisać

  Wystarczy wyłączyć media i dbać o to żeby nie iść do szpitala (umieralnia) i żyje się normalnie.

  • Zapomniałeś dodać, że trzeba jeszcze być – jak to zwykł mówić cartoon’owy Kapitan Bomba – t***m c****m 😉

 9. Co prawda, to prawda, nie zbliżać się do szpitali i przychodni.

 10. Stare metody leczenia odeszły do lamusa, np. stawianie baniek niejednemu uratowałoby życie.. ech

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Słodka Paka dla Dzieciaka
Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk
V Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu w Ogrodzie Botanicznym UMCS
GÓRKI I DOLINY „festiwal” przyrody Lublina 2022
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi