690 680 960

Poszedł płacić za paliwo, w tym czasie jego auto samo odjechało sprzed dystrybutora (zdjęcia)

Do dość niebezpiecznej sytuacji doszło na jednej ze stacji paliw w Lublinie. Kiedy kierowca subaru poszedł płacić za paliwo, jego pojazd sam odjechał sprzed dystrybutora i zatrzymał się w rowie.

Do zdarzenia doszło wczoraj w rejonie stacji paliw w podlubelskiej Elizówce. Kierowca jego z pojazdów zatankował auto, a następnie poszedł zapłacić za paliwo.

Kiedy był w budynku stacji, w wyniku nieprawidłowego zabezpieczenia pojazdu, subaru ruszyło sprzed dystrybutora i stoczyło się do pobliskiego rowu. Na szczęście nikomu się nic nie stało i obyło się bez większych uszkodzeń.

Kierowca do ceny paliwa musiał jeszcze doliczyć koszty wyciągania pojazdu na drogę. Niech ta historia będzie ważną lekcją dla kierowców – pamiętajcie o prawidłowym zabezpieczeniu pojazdu przed stoczeniem się!

(fot. Pomoc Drogowa Lublin Piotr Wiernio)

25 komentarzy

 1. Jakieś dobre paliwo. Fura od razu kopa dostała, aż się rwie do jazdy.

 2. Czyżby ua. Skoro zamazane

 3. Moje xc90 z takiego dołka samo by wyjechało.

 4. franiu a co to sie stało ??? coś z głową nie bardzo u ciebie skoro nawet ręcznego nie potrafisz zaciągnąć

 5. Aneta, zabezpieczyć pojazd przed stoczeniem to nie tylko zaciągnąć ręczny. Wystarczy zostawić pojazd na biegu, podłożyć kliny pod koła, przywiązać linką do dystrybutora. Jak widzisz sposobów jest wiele.

 6. przed dystrybutorem powinno być wypoziomowane!!!

 7. Prawidłowo. Tak kończy się zostawianie samochodu na luzie lub biegu, niekorzystanie z ręcznego i olewanie jego sprawności. Hamulca ręcznego używa się cały rok niezależnie od pogody, bo sprawny nigdy nie zablokuje się !!!

 8. ,aa,boKrzycho.paPj

  Wrzucenie tylko samego biegu w takim samochodzie również gwarantuje jego unieruchomienie ,tylko musi to być jedynka gdy samochód stoi pod górkę i wsteczny gdy stoi z górki,ogólnie wrzucamy najniższy bieg,w
  Małym samochodzie i nie trzeba ręcznego ,ale na pewno w większych samochodach potrzebny jest ręczny hamulec

 9. Lubelska Tesla – jeździ sama !

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas