Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Posiada dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów, pijany kierował volkswagenem

Biłgorajscy policjanci zatrzymali 31-latka, który nietrzeźwy kierował volkswagenem. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu, posiada cofnięte uprawnienia i ma dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów.

Policjanci zostali skierowani do miejscowości Gromada w powiecie biłgorajskim, gdzie według zgłoszenia miał poruszać się kierujący volkswagenem, który może być nietrzeźwy.

– Na miejscu partol zastał 31–letniego kierowcę. Przeprowadzone przez policjantów badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu – informuje aspirant Joanna Klimek z biłgorajskiej Policji.

Jak się okazało w toku dalszej kontroli, kierujący posiada dwa czynne zakazy kierowania pojazdami, a także została wobec niego wydana decyzja starosty o cofnięciu uprawnień. Co więcej samochód, którym kierował, nie posiadał aktualnego badania technicznego ani ubezpieczenia OC.

– Pojazd 31–latka nie stanowił jego wyłącznej własności. Zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie 14 marca bieżącego roku oprócz dotychczasowych konsekwencji prawnych sąd może orzec w tej sytuacji o przepadku równowartości pojazdu – dodaje aspirant Joanna Klimek.

PRZECZYTAJ

Nauczyciel muzyki skazany za molestowanie uczennic. 83-latek twierdził, iż tylko poprawiał dziewczynkom sylwetkę

14 komentarzy

  1. ale prawo KO dostanie 3 zakaz i bedzie chlał

  2. nie kryty krytyk

    sie czepiacie chłopa, zostawić go bo w niedziele musi pójść przy Pisowcu jakimś krzyżyk postawić.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112