Pościg za kierowcą volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci strzelali do uciekającego pojazdu (wideo, zdjęcia)

Nie zatrzymał się do kontroli, podczas ucieczki starał się spychać radiowozy do rowu oraz usiłował przejechać policjantów. Funkcjonariusze zaczęli więc strzelać do pojazdu. Mężczyzna uciekł pieszo do lasu.

W piątek w godzinach wieczornych funkcjonariusze z komisariatu w Annopolu w powiecie kraśnickim patrolując okolicę kontrolowali również trzeźwość kierowców. Kiedy dali znaki do zatrzymania się kierowcy Volkswagena Passata ten przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg.

Mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu i usiłował zgubić pościg. Niebawem do pościgu przyłączyły się kolejne radiowozy. Kiedy policjanci starali się wyprzedzić auto, mężczyzna próbował zepchnąć radiowozy do rowu. W pewnym momencie usiłował też rozjechać mundurowych.

Funkcjonariusze widząc jak duże zagrożenie stwarza kierowca volkswagena, podjęli decyzję o użyciu broni. Strzelali w opony uciekającego samochodu. To jednak również nie skłoniło mężczyzny do zatrzymania się. Skierował się na gruntowe drogi polne i leśne dukty.

Przejeżdżając przez miejscowość Kosin stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Wtedy kierowca postanowił uciec pieszo w stronę pobliskiego lasu. Tam funkcjonariusze stracili go z oczu. Jednak policjanci znają jego dane i zatrzymanie mężczyzny jest tylko kwestią czasu. Prawdopodobnie razem z nim podróżowali jeszcze pasażerowie.

Kierowcy volkswagena za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę przez policją grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Najprawdopodobniej usłyszy też zarzuty dotyczące próby rozjechania interweniujących funkcjonariuszy. Decyzję o tym podejmie prokurator.

(wideo – nadesłane)

36 komentarzy

 1. Była nadzieja że rozpindoli się na drzewie, a tu taka niespodzianka 🙂

 2. miastowego od razu by złapali ale na wsi takie kozaki są żem i batalion policji nie da rady. I tak było i tym razem .

 3. New York,koszarowcy

 4. Paska nie dali rAdy zatrzymać. 😂😂😂😂😂. Teraz to go se szukajta. Śmiech nie milicja

  • bo oni tylko za ferrari potrafią gonić, passat jako król szos ich nie obchodzi, wyszkolone jednostki policji nie dały rady XD ciekawe kto ich szkolił. ludzie bez szkoły tam pracują bez jakichkolwiek specjalizacji i zdolności co się dziwić, w policji musisz byc nie karany?? taa znam osobiście psiaka co zabił kobietę autem i pracuje w policji. wyjmijcie ręce z kibla i nie wierzcie w umiejętności policji. to już nie jest policja to partyjna grupa nacisku bezpośredniego na obywatela. jakoś mandatu za maseczki wypisują wzorowo ale passata to już nie potrafią zatrzymać, wkońcu potężny silnik 1.9 pewnie siedzi w tej bestii XD NO SIEMA POLICYJNE DZBANY, do szkoły a nie na drogie bezmózgi partyjno pisowskie, jak typa na gorącym uczynku złapali ludzie na kradzieży przyjechali narobili szopki na 4 radiowozy, i po 2 godzinach chłopa wypuścili, ale za maseczki to wiedzą jak kaczyńskiemu dobrze robić, ile kosztuje PSOPŁOT pod dom?? i pytanie czy na te lepsze psy nie będą negatywnie reagowały, ale takie fajne merdają ogonkami zadowolone hau hau i mandat za maseczkę. w polsce nie ma już prawa w polsce jest PIS potwory i spółka

 5. Ale trzeba przyznać, że typ miał kupę szczęścia. Pewnie teraz cieszy się jak dziecko, że udało mi się zwiać.

 6. W USA juz by byli pewnie wszyscy martwi ,ale to polska ,tu bandyci drogowi mogą spać spokojnie ,strzelanie do bandziorów to wieksze ryzyko niż nie strzelanie …sam bedąc policjantem wolałbym nie strzelać …jeszcze bym trafił i dopiero wtedy byłby problem

  • Pisze mo,na prowincji to jeden z lepszych etatów

  • Gondol Jerzy z Nadwisły

   U Was w Polsce strzelający policjanci narażają się na odsiadkę, albo na utratę policyjnego etatu (w najłagodniejszym przypadku), a tymczasem w ub. r. na Alasce moja adopcyjna córka (rodowita Indianka) słysząc odjeżdżającego spod jej domku, jej własnego quada, wybiegła w samych majtkach i na 30-50 metrów z posiadanego Magnum walnęła 6 razy w kierunku złodzieja. Miała 5 trafnych… jeden w złodziejską nogę, a 4 w swojego, skradzionego quada.
   Za skuteczność w obronie mienia dostała dyplom-certyfikat z Biura Szeryfa, a od ubezpieczyciela nowego guada.

   • Masz niezłą fantazję że ho ho

    • To nie fantazja. To doświadczenie z normalnego kraju, gdzie też, tak jak (teoretycznie) u nas, można odpierać bezprawny, bezpośredni zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem.

 7. Pewnie napite albo naćpane towarzystwo ….na trzeżwo by nie dali rady uciec

 8. nic dziwnego znał teren tylko miał pecha że drzewa nie minął bo długo by go szukali

 9. Tak samo jak i w listopadzie uciekał za niewinność.

 10. Niech zaczną wkońcu obowiązkowo montować tarany na przodach każdego radiowozu. Wtedy taki cieć w audi pomyśli dwa razy nad tym czy ucieczka jest dobrym pomysłem!!!

  • mordo myśl troche, passata zwykłym ich szrotem nie mogli dojść, to taran z przodu, to chuńskie on=ponki im tylko strzelać bedą, nie wiem czy wiesz ze te ich szroty po 500k przebiegu, mają taką szanse na bezpieczny pościg, jak tico wuja toma. te auta zagrażają bezpieczeństwu na drodze, was sie czepiają o cokolwiek a tam nawet w większości szrotów zbieżności nie ma, ciągnie ich jak chce, o oświetleniu nie mówić, dzbany i psy tyle tam pracuje, policja powinna zostać rozwiązana i zawiązana na nowo na nowych zasadach, nie potrafią zabezpieczyć mieszkańców to niech spier…lają

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska