Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Pościg za kierowcą renaulta. Zatrzymała go kolczatka, nie chciał dmuchać w alkomat

Wczoraj po pościgu policjanci zatrzymali kierowcę renaulta, który nie zatrzymał się do kontroli. W zatrzymaniu 47-latka pomogli funkcjonariusze straży granicznej, którzy rozłożyli na jezdni kolczatkę.

W czwartek po godzinie 13 policjanci z Dorohuska podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierowcy pojazdu osobowego marki Renault. Mężczyzna nie miał zamiaru się zatrzymać i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim w pościg.

Kierujący uciekał przez kilkanaście kilometrów z Dorohuska w kierunku miejscowości Dubienka. W działaniach pościgowych wsparli policjantów funkcjonariusze straży granicznej, którzy rozłożyli na drodze kolczatkę. Gdy samochód uciekiniera przejechał po niej, uszkodzenia opon uniemożliwiły mu dalszą jazdę.

Jak się okazało 47-letni mieszkaniec gminy Dorohusk posiada zakaz prowadzenia pojazdów, co więcej od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Gdy mężczyzna odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości została od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu i niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

12 komentarzy

 1. Czy policjanci nie mają ciekawszych rzeczy do roboty poza czepianiem się kierowców?

  • Ja obca krajowca być, to wiem, że...

   Franiu – zauważ, że kierowców czepiają się tylko ci policjanci, którzy akurat nie pilnują obejścia pana premiera Jarosława na warszawskim Żoliborzu 😆

   • Niezidiociały mimo bulu

    Jak ci szkoda zleć im również ochronę twojego obiektu przed dewiantkami .

    • Chętnie, przed takimi faszystami jak Ty. Tylko kto za to płaci? Naród płaci i to niezależnie od wyznania, płci, orientacji seksualnej, czy poglądów politycznych. No chyba że ktoś żyje z zasiłków, to się śmieje z tych co pracują i płacą za fanaberie rządzących.

  • Może przeterminowany gaz łzawiący im się skończył?
   Może nie było komu akurat połamać rąk?
   Albo nie było pod ręką babci, którą można by było wywieźć 20 kilometrów dalej na komisariat i tam rozebrać w obecności mężczyzn?

   Milicja i tak odwaliła już takie wizerunkowe seppuku, że jeszcze długo żadne działania nie przywrócą jej dobrego imienia.

 2. I tak właśnie należy postępować z uciekającymi – kolczatka i po „zabiegu”

 3. Niezidiociały mimo bulu

  Jak ci szkoda zleć im również ochronę twojego obiektu przed dewiantkami .

 4. A sprecyzuj: niby czego miałoby mi być szkoda, kolczatki, czy opon tego opoja 😆

 5. niedługo to zaczna pilnować wszystkich PISuarów

Z kraju